Керівника компанії Facebook Inc. закликають відзвітувати перед британськими парламентарями через скандал навколо Cambridge Analytica, яка співпрацювала зі штабом Трампа. Про це повідомив голова комітету з цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту парламету Великої Британії Даміан Коллінз, пише Українська правда з посиланням на DW.com.
Керівник компанії Facebook Inc. Марк Цукерберг викликаний дати свідчення перед британськими парламентаріями у зв’язку з можливим потраплянням даних 50 млн користувачів соцмережі в розпорядження компанії Cambridge Analytica, пов’язаної з передвиборчим штабом Дональда Трампа.
I have today written to @facebook CEO Mark Zuckerberg calling on him to give oral evidence to @CommonsCMS following recent reports in @guardian and @nytimes pic.twitter.com/y5xnGHzaNI
— Damian Collins (@DamianCollins) 20 березня 2018 р.
Комітет неодноразово запитував Facebook, яким чином компанії отримують і зберігають дані користувачів її сайту, і, зокрема, про те, чи не збиралася ця інформація без їх дозволу. Співробітники Вашої (компанії – Ред.) постійно применшували цей ризик і вводили комітет в оману”, – підкреслив Коллінз.
За його словами, “прийшов час вислухати” позицію керівництва корпорації у зв’язку з “катастрофічним провалом” Facebook, допущеним в цій області. Цукербергу приписано дати відповідь на запит до понеділка, 26 березня.
Гендиректора британської компанії Cambridge Analytica відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook.
Про це повідомляється на сайті компанії.
“Рада Cambridge Analytica оголосила, що призупинила роботу генерального директора Александра Нікса на час повного незалежного розслідування”, – йдеться у повідомленні ради директорів компанії.
У правлінні компанії наголошують, що коментарі Нікса (про кампанію Дональда Трампа – УП), які були таємно записані телеканалом Channel 4 та інші звинувачення, не відображають цінності чи дій компанії, а його відсторонення відображає серйозність, з якою у Cambridge Analytica розглядають це порушення.
Як відомо,20 березня британський телеканал Channel 4 опублікував третю частину розслідування про компанію Cambridge Analytica. У ньому показали кадри, відзняті прихованою камерою. На них відсторонений гендиректор Александр Нікс розповідає, як його компанія організувала для Трампа всю кампанію в інтернеті та на телебаченні і що саме на даних Cambridge Analytica будувалась уся стратегія.
Крім того ЗМІ виявили, що компанія незаконно отримала дані 50 мільйонів користувачів Facebook. Цю інформацію використали для створення ефективної політичної реклами у мережі.