Росія не має наміру припиняти транзит газу територією України, але питання полягає в економічній доцільності, запевняє Володимир Путін. Тим часом у “Нафтогазі” повідомили про завершення консультацій з “Газпромом”.
Президент Росії Володимир Путін запевнив, що Росія не має наміру припиняти транзит газу територією України. Про це він заявив у п’ятницю, 6 грудня, в Сочі під час зустрічі з представниками німецького бізнесу.
Путін також стверджує, що газопровід “Північний потік-2” дном Балтійського моря є комерційним проєктом. “Багато разів про це говорив, ще раз хочу про це сказати – це (реалізація проєкту “Північний потік-2”. – Ред.) зовсім не означає, що Росія має намір припинити транзит через територію України”, – сказав Путін, цитує агенція новин “Інтерфакс”.
При цьому він додав: “Питання не в території, питання в економічній доцільності“. Путін також нагадав, що у Відні тривають переговори між українською та російською сторонами щодо транзиту російського газу української газотранспортною системою. Він висловив сподівання, що сторонам вдасться домовитися.
У німецькій делегації наголосили на важливості збереження транзиту російського газу українською територією, передає інформагенція dpa. Цю позицію обстоює і уряд ФРН.
У “Нафтогазі” кажуть про готовність до тристоронніх переговорів
Тим часом виконавчий директор Національної акціонерної компанії (НАК) “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив пізніше цього дня на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook про завершення двосторонніх переговорів між “Нафтогазом” та “Газпромом” у Відні. Він також запевнив у готовності української сторони до тристоронніх переговорів.
За словами Вітренка, на прохання Європейської Комісії (ЄК) обговорювалося питання можливості врегулювання суперечок щодо минулого та поточного Стокгольмського арбітражів, адже “Газпром” вносить це в “пакет” для переговорів щодо транзиту.
“Щоб продемонструвати свою конструктивність, ми сказали, що ми готові розглядати можливість отримати газ від “Газпрому” у рахунок погашення заборгованості за рішенням минулого Стокгольмського арбітражу (3 мільярди доларів)”, – зазначив Вітренко. “Ми також готові відкликати свої позовні вимоги у новому арбітражі, але тільки якщо буде укладений довгостроковий контракт на транзит, який буде покривати всі витрати, і якщо “Нафтогазу” буде компенсовано невиконання “Газпромом” своїх зобов’язань за поточними контрактами”, – зазначив він.
“Тепер ми готові повертатися на тристоронні переговори”, – додав Вітренко.