Верховна Рада провалила голосування за притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від “Опозиційного блоку” Дмитра Колєснікова. За рішення проголосували 163 депутатів.
Таким чином, парламент не підтримав подання генпрокурора Юрія Луценка. Нардепа підозрюють у зловживанні владою.
За версією слідства, у 2012 році, перебуваючи на посаді голови Агентства держмайна, Колєсніков підписав документи, якими були відчужені корпуси державного підприємства “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” у Дніпрі. Підприємство не підлягало приватизації, у нього не було заборговувань, які б дозволили відчужити його майно.
Луценко стверджував, що Колєсніков діяв незаконно в інтересах третіх осіб, які у подальшому придбали ці приміщення та вирізали і розпродали станки, які були стратегічно важливим для країни і мали використовуватися для оборонно-промислового виробництва.
Генпрокурор підкреслив, що суд визнав незаконним розпорядження Колєснікова та повернув майно інституту державі. За версією слідства, дії посадовця завдали державі шкоди на суму близько 17 мільйонів гривень.
Сам Колєсніков наполягав, що прокуратура не довела злочинність його умислу, і що в інституту таки була податкова заборгованість. За словами нардепа, Верховний суд визнав, що він не мав стосунку до розпорядження про відчуження майна підприємства.
На засіданні 16 жовтня Рада провалила голосування за зняття недоторканності з народного депутата від “Опоблоку” Олександра Вілкула.
Генпрокурор вніс подання на Колєснікова у травні, але у червні регламентний комітет повернув його. У вересні 2018 року Луценко повторно вніс подання на трьох депутатів із фракції “Опозиційний блок” Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва й Дмитра Колєснікова.
Регламентний комітет визнав подання на Колєснікова законним.