Про це йдеться в порядку денному Ради.
Після відкриття засідання депутати продовжать розгляд у другому читанні законопроекту №5435 “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”, а кадрові питання заплановані до розгляду лише 34-м і 35-м питаннями порядку денного.
Далі розглядатиметься ратифікація Угоди з Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року та президентський законопроект №8542 про виконання цієї угоди.
Після цього на порядку денному розгляд у другому читанні законопроекту №7441 “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про Вищий антикорупційний суд”.
У блоці включення до порядку денного та прийняття рішення далі планується розглянути законопроекти, на яких наполягають власники авто на іноземних номерах №8487 і 8488 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів” та “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України”.
Депутати далі перейдуть до розгляду 11 ратифікаційних законопроектів, а також законопроекту №5395-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань”.
Після кадрових питань запланований розгляд урядових законопроектів №8102 “Про захисні заходи”, №8103 “Про захист від субсидованого імпорту”, №8104 “Про захист від демпінгового імпорту” та №8105 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері торговельного захисту”.
Як повідомлялося, 11 липня голова Верховної Ради заявив, що на той час фракції не досягнути компромісу щодо розгляду призначення нових членів Центрвиборчкому.
5 липня Верховна Рада мала розглядати питання зміни складу Центральної виборчої комісії, однак ряд фракцій наполягали на необхідності перевнесення подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії, в якому передбачити 13 кандидатур замість 14, які раніше подав Президент Петро Порошенко. Окрім того, деякі фракції наполягали на тому, щоб у поданні були представлені кандидатури від усіх парламентських фракцій.
Фракція “Блоку Петра Порошенка” вимагала розгляду парламентом питання зміни складу ЦВК, і більшість фракцій залишила сесійну залу з вимогою невідкладного розгляду цього питання.
Таким чином, парламент не розглядав звільнення та призначення нових членів Центрвиборчкому.
Під час погоджувальної ради у понеділок Голова ВР повідомив, що до нього продовжують надходити пропозиції від фракцій щодо можливості оновлення ЦВК. При цьому він озвучив одну із них: аби в законі про ЦВК змінити кількісний склад комісії.
11 липня голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак заявив, що НФ проти внесення змін до закону про Центральну виборчу комісію, які б передбачали збільшення кількості членів Центрвиборчкому.