Голова правління “ПриватБанку” Петр Крумханзл попереджає президента Володимира Зеленського про відтік капіталу з країни, якщо суд скасує націоналізацію найбільшої фінустанови країни, пише Financial Times.
В інтерв’ю виданню пан Крумханзл заявив, що існує “реальний ризик” повернення банку колишнім власникам чи виплати їм “щедрої компенсації”.
Для кредиторів та іноземних інвесторів справа “ПриватБанку” стала “тестом” на готовність української влади до економічних реформ та боротьби з корупцією.
Наприкінці 2019 року, МВФ та Україна досягли угоди про новий кредит, але його надання залежить від підтвердження націоналізації “ПриватБанку”.
“Якщо щось піде не так, існує велика ймовірність, що Україна не отримає гроші (від МВФ), – каже пан Крумханзл. – Якщо риторика зміниться і позиція МВФ стане негативною, чимало інвесторів дійсно почнуть виводити гроші, які вони вже вклали в країну. Ми можемо говорити про потенційно різку зміну валютного курсу.”
За словами чеського фінансиста, один з колишніх власників Ігор Коломойський подав 800 позовів проти націоналізації “ПриватБанку”, щоб зобов’язати компенсувати збитки найбільшим вкладникам.
Але найбільше занепокоєння в пана Крумханзла викликає доля законопроєкту про функціонування банківської системи, який унеможливлює повернення неплатоспроможного банку колишнім власникам, але дозволяє виплату компенсації після “незалежної міжнародної оцінки”.
За словами банкіра, законопроєкт “таємничим чином замінили 8-сторінковою версією, більш вигідною для пана Коломойського”.
“Під тиском західних донорів пан Зеленський заявив про підтримку націоналізації “ПриватБанку”, але він був менш категоричним, говорячи про її незворотність”, – зауважує видання.
Пан Крумханзл поскаржився на “гібридну війну” проти банку. Зокрема, лише щодо самого банкіра відкрито шість “сфабрикованих” кримінальних справ, зокрема про шпигунство.
Минулого року керована чеським банкіром установа заробила 1.3 млрд євро, що склало 60% від прибутків усіх банків в Україні, додає Financial Times.