У квітні 2025 року Росія отримала $13,2 млрд від експорту сирої нафти та нафтопродуктів, що стало найнижчим показником з середини 2023 року.
Про це повідомляють Факти, із посиланням Bloomberg.
Доходи РФ від продажу нафти знизилися
Причини зниження — падіння світових цін на нафту та послаблення попиту на глобальному ринку.
За оцінками МЕА, середня ціна бареля російської нафти минулого місяця становила $55,6 — що нижче встановленого обмеження країн G7.
– Російські ціни на нафту слідували міжнародним тенденціям. Очікується, що зростання торговельної невизначеності негативно вплине на світову економіку і, відповідно, на попит на нафту, – йдеться у звіті.
Із початку 2025 року вартість нафти марки Brent знизилася більше ніж на 14%.
Причинами стали побоювання щодо наслідків тарифної політики США, зменшення попиту з боку Китаю та зростання поставок з Ірану, що потенційно створює надлишок пропозиції на ринку.
Для Росії нафтові доходи є критичними, адже нафтогазовий сектор формує близько третини її бюджету.
У квітні фінансовий дефіцит у РФ поглибився, що може створити проблеми з фінансуванням військових витрат на тлі продовження агресії проти України.
Попри зменшення прибутків, обсяг експорту нафти з Росії минулого місяця зріс до 7,55 млн барелів на добу, а постачання суміші ВСТО досягли рекордного рівня — понад 1 млн барелів на день.
– Глибші знижки залучили альтернативних покупців, — зазначили в агентстві.
Водночас китайські НПЗ скоротили закупівлі далекосхідної нафти, що могло вплинути на загальну структуру експорту.
Загальний видобуток нафти в Росії у квітні сягнув 9,3 млн барелів на день — цьому сприяло як збільшення експортної активності, так і часткове відновлення роботи НПЗ після зменшення атак безпілотників.
Нагадаємо, російські нафтові компанії активно використовують індонезійський порт Каримун як головний пункт перевалки нафти та нафтопродуктів, щоб оминути західні санкції.