росія відправила на війну в Україні підрозділ, який базується на Курилах. Протягом липня у боях брали активну участь до двох батальйонних тактичних груп 18-ї кулеметної артилерійської дивізії, яка відповідає за оборону Курильських островів.
Присутність цих підрозділів в Україні вдалося встановити за нашивками ліквідованих окупантів. Про це повідомляє видання Forbes.
Перший доказ присутності солдатів 18-ї кулеметно-артилерійської дивізії зс рф в Україні з’явився, коли до мережі потрапило відео з-під Слов’янська. Тоді захисники України показали ліквідованих окупантів, зокрема нашивки цієї дивізії.
18-а дивізія, що охороняє Курили, спеціалізується на артилерійських засобах, а також має допоміжні танки і трохи мобільної піхоти на легкоозброєних і броньованих гусеничних БТР МТ-ЛБ.
“росія, ймовірно, вивела значну частину своїх гарнізонів з тихоокеанських островів у 4700 милях на захід, щоб служити ударними військами в Україні – роль, для якої ці солдати не були підготовлені”, – пише видання.
Таке рішення країни-агресора свідчить про те, що вона щосили намагається заповнити гостру нестачу піхоти, щоб використати будь-який оперативний імпульс на сході України. Поки що залишається незрозумілим, які саме підрозділи 18-ї дивізії були відправлені і яку важку техніку ці особовий склад привіз із собою.
Примітно, що за словами полоненого російського окупанта, який базується на Курилах, принаймні одна рота чисельністю 94 особи із заявленого гарнізону чисельністю 500 осіб, ймовірно, з 49-го полку 18-ї дивізії або її штабу була направлена в Україну.
Нагадаємо, з початку війни рф проти України уряд Японії повернувся до різких формулювань щодо Південних Курил. Влада країни нагадала, що острови нині окуповані російською федерацією.
Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ Японії вперше з 2003 року заявило, що Південні Курили є японською територією, незаконно окупованою рф. Таке формулювання міститься у виданому відомством довіднику “Синя книга дипломатії”.
Як повідомлялося, раніше про суверенітет Японії над Курильськими островами заявив прем’єр-міністр країни Фуміо Кісіда. Водночас у рф відмовилися від мирних переговорів з Японією щодо належності Курильських островів через японські санкції проти Росії, введені після вторгнення в Україну. Це питання залишається неврегульованим із закінченням Другої світової війни.