Синод Російської православної церкви за кордоном, який базується в Нью-Йорку, заявив про припинення “євхаристичного” спілкування зі Вселенським патріархатом. Про це повідомляється на сайті синоду.
“Ми сповіщаємо наше духовенство і віруючих про те, що євхаристичне спілкування з Константинополем наразі неможливо – як для архієреїв і духовенства, так і для мирян”, – йдеться в заяві.
Синод підкреслив, що духовенство російської церкви тепер не може служити в будь-якому приході церкви константинопольської або запрошувати священнослужителів цієї церкви служити у своїх храмах.
Також мирянам РПЦ не дозволяється причащатися в храмах константинопольського патріархату.
“Повідомляємо також, що Російська зарубіжна церква не братиме участі в жодних богословських церковних зборах, а також в діалогах, включаючи регіональні асамблеї канонічних єпископів, які очолюють (або співголовами яких є) архієреї і священнослужителі константинопольської церкви”, – наголошується в заяві.
Раніше про аналогічне рішення заявила Російська православна церква.
11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській православній церкві.
Також синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь на дії Константинополя щодо України.