Літак авіакомпанії Nordwind, який з невідомою метою здійснив рейс до столиці Венесуели Каракаса, повернувся у Москву. Про це свідчать дані сервісу Flightradar, – передає Громадське.
Боїнг вилетів із Венесуели близько 17:00 за місцевим часом та прибув до аеропорту Внуково.
Раніше у венесуельському парламенті заявили, що Центробанк планує вивезти з країни 20 тонн золота до Росії. Це приблизно 20% золотого запасу Венесуели.
Водночас стало відомо, з московського аеропорту Внуково 28 січня до столиці Венесуели Каракасу вилетів літак “Боїнг777”, який вміщує 500 людей. Компанія, якій належить борт, ніколи не здійснювала польотів до Венесуели. Літак прилетів у Каракас у вівторок, 29 січня. Влада Венесуели заперечувала його існування. У Кремлі від літака також відхрестилися, однак сама авіакомпанія підтвердила “Новой газете” виконання рейсу в Каракас.
До цього інформагентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомило, що до Венесуели для безпеки президента Ніколаса Мадуро від опозиції й протестувальників прибули бійці російських приватних військових компаній . У Кремлі цю інформацію заперечили.
Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин із США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.