В Україні розпочинає свою діяльність щойно створений громадсько-політичний “Рух – 25%”.
Про це заявили головні засновники “Руху – 25%” – журналіст Роман Реведжук та блогер Мирослав Олешко, презентуючи основні напрямки своєї діяльності під час прес-конференції сьогодні, 8 травня в Києві.
В заході також брали участь члени правління Руху , відповідальний за силовий блок і воєнно – патріотичне виховання кіборг Даня Данський та куратор молодіжної політики, волонтер Оксана Шевченко.
За організаційним принципами, це буде багатолідерна структура., – зазначив ініціатор створення “Руху – 25%” Роман Реведжук.
Кожен керівник буде займатися своїм конкретним напрямком. Це не рух однієї людини, двох чи трьох. Це великий багатолідерний рух, який має за мету не тільки власні політичні амбіції керівників, а й створення всіх умов для залучення нових людей в українську політику”, – пояснив журналіст.
Ідея щодо назви пов’язана з подіями президентських виборів 90 –х років минулого століття , коли за В’ячеслава Чорновола проголосували 25%. Але як би ми не хотіли, він асоціюється з сьогоднішньою цифрою результатів останніх виборів, пояснив Реведжук.
За його словами, ідея полягала в тому, щоб рух був структурою, яка би стала “кузнею” кадрів не тільки для конкретної політичної сили, а для всіх політичних сил для того, щоб змінити політиків старої формації і для того, щоб Україна мала можливість отримати нових сучасних людей, які будуть змінювати країну, які змінюватимуть різні корупційні платформи або їх ліквідовуватимуть. Це буде також банк грантів… банк проектів, який буде інтегруватися у процес державних грантів.
Сьогодні , за його інформацією, по всій Україні до руху приєдналися понад дві тисячі людей і зараз будується структура громадсько-політичної платформи по регіонах. У правління будуть входити всі керівники регіональних представництв.
Реведжук також сказав , що не варто асоціювати назву Руху з результатами виборів і зауважив, що не відкидає зміни назви в подальшому.
За його словами, мета Руху — продовження конституційного руху до НАТО та Європейського Союзу, дотримання жорсткої опозиції до проросійських політиків і блокуваня проросійських процесів.
В свою чергу Мирослав Олешко зазначив, що учасники громадсько-політичної платформи планують об’єднати людей зі спільними поглядами в політичну спільноту.
“Ми за 5-10 років сформуємо величезне коло, величезну спільноту нової сили по всій країні, яка потім буде йти у владу далі і змінювати нашу країну на краще”, – пояснив блогер.
Презентуючи головні напрямки Руху і Клубу 25%, Олешко зауважив, що , по – перше, це буде власне сам Клуб: об’єднання людей зі спільними інтересами, поглядами і цілями в елітну політичну спільноту.Він стане місцем, де завжди можуть зібратися однодумці, буде відбуватися вільне спілкування з політичними експертами або політичним лідером, а також проводимуться щорічні закриті зустрічі учасників Клубу.
Другим напрямком після створення регіональних представництв стане формування кадрового резерву для заміни старих політиків, організація всіх необхідних умов для навчання молоді та залучення нових кадрів до участі в програмах, спрямованих на особистісний ріст.
В планах Руху – 25 % також відкритя Open Office, місця де для учасників будуть організовуватися тренінги та навчання.
Важливим напрямком роботи засновники Руху вважжають налагодження системи правового захисту українських громадян, які мають проукраїнську позицію від політичних переслідувань, зокрема, журналістів, блогерів та інших публічних персон.
Член правління “Руху 25%” розповів, що в їхній відкритий офіс зможе прийти кожен, незалежно від того, яку політичну силу підтримує, виключаючи, звичайно, пприхильників проросійської позиції.
“Головним нашим завданням є об’єднання кожного, хто готовий змінювати країну і приходити на зміну старим корупційним держуправлінцям”, – наголосив Олешко.
Особливу увагу учасники Руху будуть приділяти напрямку роботи з молоддю, – повідомила член правління Руху Оксана Шевченко. На її думку, широке охоплення нового покоління українськими соціокультурними проектами – одна з найважливіших складових захисту від проросійського політичного реваншу в майбутньому нашої країни.
Відповідаючи на питання Голосу – Інфо з приводу лобіювання чиїх – небудь політичних інтересів Роман Реведжук ззауважив, що у 2014 році українці зробили чіткий вибір – свідомий демократичний шлях до Європи і зараз, ми не можемо втратити цю величну перспективу та неодмінно мусимо об’єднатися заради спільного прогресивного розвитку.
Тому за його словами , Рух – 25 % , це , в першу чергу робота для об’єднання кожного свідомого українця, який бажає миру та щастя в нашій країні.
Він також зазначив, що наразі вони починають “як громадсько-політичних рух, а як буде далі – час покаже”. “Наша мета – інтегрувати наші кадри в різні партії”, – пояснив він.
Нагадаємо , що підгрунтям до створення презентованого сьогодні Руху стала активність у соцмережах , яка зародилась одночасно з акцією подяки киян Петру Порошенку, коли 22 квітня перед АП раптом прибрали кордони Нацгвардії і всі бажаючі на кілька годин змогли отримати доступ до гаранта, щоб сказати “дякую” за 5 років його президентства. В цей же час в Facebook з’являється група 25%.
Планом максимумом фейсбучного Руху “25%” декларувалося створення політичної партії, але поки учасники групи бачили свою місію в інформаційній боротьбі.
“Настав час зробити вибір: скласти руки і чекати, коли “простий народ” віддасть Україну Мордору, або озброїтися новітньою зброєю – інформацією, і дати гідну відсіч”, – йшлося в описі групи.
До нового арсеналу ” руху “25%” пропонувались різні методи, зокрема, подання в суд на телеканал “1+1” за постійні нападки на Порошенка або завантаження адміністрації Facebook скаргами на проросійські групи, тим самим, закриваючи їх, або створювати фейкові сторінки, щоб атакувати прихильників Володимира Зеленського. Крім того, учасники руху заявляли про наміри активно нарощувати присутність в різних соцмережах, не лише у Facebook, і створювати регіональні осередки “25%”.
Варто зауважити, що ті 25%, які обрали консервативну позицію збереження сьогоднішнього курсу, складають вагому і активну частину суспільства, що здатна критично мислити та допоможе новій владі бути більш пильною та відповідальною щодо своїх заяв, призначень та перших кроків. Саме такої принципової та державницької опозиції Україні не вистачало всі роки незалежності. А президентські вибори-2019 – це також і вибори нової опозиції, у якої є можливість стати справжнім запобіжником для найгірших сценаріїв.
Та й мати постійно тліюче опозиційне ядро в мережі дуже корисно для команди Порошенка, особливо в контексті майбутніх парламентських виборів, адже при бажанні частину людей з віртуалу без особливих проблем можна буде вивести на вулиці. Хоча віртуальні 25% зовсім не означають їх тотожність актуальну.
Втім, на даному етапі не так принципово, скільки саме людей під брендом “25%”, важливий сам факт існування такого бренду. І за законами маркетингу, щоб отримати прибуток, необхідно бренд розвивати.
На думку деяких політекспертів, сьогоднішня заява про створення Руху -25% якраз і свідчить про бажання політичної сили Порошенка скористатися ситуацією і зберегти, а може й примножити, армію своїх прихильників до осінніх виборів.
Та стане чи не стане новостворений Рух впливовою силою на громадській арені України все ж невідомо. Надто непрогнозованою є сьогоднішня політична ситуація. Водночас заяви ініціаторів його створення поки що виглядають лише благими намірами за відсутності чіткої конкретики.
Задекларовані ж напрямки діяльності платформи багато в чому дублюють діяльність інших громадських організацій. Тому перспективи нового Руху певне залежатимуть, в першу чергу від того, наскільки масштабною буде її діяльність, ну і звичайно від обсягів фінансової підтримки.
Наразі, за словами Романа Реведжука, засновники Руху фінансують початок його діяльності з власних кишень.