З початку 2019 року у Сербії набула чинності заборона на розведення і вбивство тварин для виробництва хутра. Численні організації із захисту тварин, а також природозахисники в усьому світі привітали цю заборону.
Як пише Громадське, рішення про заборону ухвалили ще у 2009 році, проте її вступ у силу відклали на 10 років, аби ті, хто займається цією діяльністю, могли налагодити свій бізнес.
“Кампанія із заборони розведення і вбивства тварин для хутра — це наша найтриваліша кампанія, вона продовжувалась 15 років”, — заявила директорка зоозахисної організації ORCA Ельвіра Буразеровіч.
В організації вважають, що причинами такої заборони, окрім етичних, також стали екологічні фактори.
Зокрема Ельвіра Буразеровіч наголосила, що Сербія повинна бути країною “чистою екологічно та країною, яка просуває екологічно й етично прийнятні види діяльності”.
Раніше французький модний дім Chanel вирішив відмовитися від використання у своїх колекціях хутра та шкіри екзотичних тварин. Цього року й інші бренди – Burberry, DKNY, Versace, Jean Paul Gaultier –
відмовилися від натурального хутра та шкіри . Останній лондонський тиждень моди відбувся під знаком відмови від убивства тварин.