Існує міф про те, що щеплення роблять тільки дітям. Але Всесвітня організація здоров’я постійно нагадує — існують хвороби, імунітет до яких не є стійким, тому навіть дорослим необхідна ревакцинація, інформує Ukr.Media.
Яку вакцину потрібно шукати, щоб захистити себе, розповімо далі.
Поради лікарів
Щоб дізнатися, які щеплення були зроблені вам за календарем, варто уважно вивчити свою медичну картку, в ній, як правило, є необхідні позначки.
Але якщо ви не впевнені, що все записано вірно, сучасні лабораторні дослідження дають можливість визначити рівень імуноглобулінів G до певних інфекцій і вірусів.
Якщо антитіл виявиться недостатньо, вакцинація — необхідна.
Не варто боятися нових препаратів. Численні медичні дослідження довели їх абсолютну безпеку і високий рівень формування імунітету.
До того ж, процедура не займе багато часу, адже велика кількість вакцин є безкоштовними, і їх можна знайти в державних поліклініках, решта, як правило, завжди є в приватних.
Так які ж щеплення потрібні дорослим?
Дифтерія і правець
Якщо в дитинстві людина не отримала необхідну кількість доз, їх доведеться отримати повторно. Дві перших вводять з інтервалом в місяць, третю — через рік. Саме така кількість дає можливість організму сформувати стійкий імунітет.
Тим, хто був вакцинований згідно з календарем, ревакцинацію необхідно проводити раз на 10 років.
Кір, краснуха, паротит
Дорослим, не хворим на кір або щепленим одноразово, необхідно отримати ще одну дозу до 35 років.
Під час епідеміологічного спалаху після контакту з хворим або при підозрі на інфекцію без обмеження за віком потрібно ввести вакцину протягом 72 годин.
До 55 років вакцина від кору вводиться тим, хто відноситься до групи ризику — медпрацівникам, вчителям, вихователям.
Краснуху та паротит варто повторювати кожні десять років. В особливості, захищені від краснухи повинні бути жінки, які планують вагітність. Вірус викликає серйозні патології плода і може стати причиною викидня.
Вітрянка
Ця дитяча хвороба у дорослому віці протікає досить складно і може ускладнитися оперізувальним лишаєм. Імунітет зберігається впродовж 30 років, тому після закінчення часу потрібно йти за ще однією дозою.
Хибною є думка про те, що людям старшого віку (50+) це не потрібно. Статистика свідчить, що після 50 років випадків виникнення оперізувального лишаю внаслідок вітрянки було зафіксовано набагато більше, ніж у молодих людей.
Пневмокок
Рекомендоване людям після 65 років, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет. У молодому віці буде не зайвим для тих, хто в силу робочих обов’язків контактує з великою кількістю людей.
Гепатит А
Не є обов’язковою, але входить в список рекомендованих для тих, хто схильний до професійного ризику зараження — працівникам харчової промисловості, тим, чия робота пов’язана з обслуговуванням водопроводу і каналізаційних споруд.
Туристам вакцинація від гепатиту А буде не зайвою, якщо вони відправляються в країни з низьким рівнем гігієни та високим рівнем забруднення води.
Грип
Перед початком епідеміологічного сезону лікарі рекомендують подбати про своє здоров’я і зробити щеплення від грипу. Воно якщо і не захистить повністю, то з великою часткою ймовірності, усуне ризик можливих ускладнень.
Не варто ігнорувати рекомендації лікарів, адже це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям і втрати працездатності. Будьте здорові!