Реконструкцію аварійного мосту призупинили через скарги на вже затверджений проект нової дорожньої розв’язки. Хоча від нинішнього він відрізнятиметься лише прямим заїздом із проспекту Перемоги на вулицю Гетьмана та з’їздом у зворотному напрямку, експерти стверджують: на сайті розробника немає остаточного проекту, за яким будуватиметься шляхопровід.
Конкурсу на найбільш вигідний проект не було, обурився фахівець департаменту містобудування Віктор Петрук – автор проекту трирівневої розв’язки. Він скаржитиметься у прокуратуру, бо, за його словами, “містобудівна рада навмисне відхилила інші проекти та повернулася до схеми 10-річної давності. Є якась змова, яка просуває цей проект”.
“Тільки у 2 з 15 варіантів передбачалось знесення заводу “Більшовик”. За цим усім стоять величезні гроші. Буде з’їзд, а тут планується торговельний центр”, – твердить фахівець із містобудування Віктор Глеба. Він переконаний: насправді за ремонт міська влада заплатить вдвічі дорожче запланованого – не 400, а 800 мільйонів гривень.
Щоб реалізувати затверджений поки проект розв’язки, доведеться знести не лише завод “Більшовик”, а й кілька будинків поруч, зокрема один житловий. Міські чиновники нарікають: реконструкцію Шулявського шляхопроводу гальмують самі ремонтники.
Нагадаємо, аварійний Шулявський міст у КМДА обіцяли перекрити з 1 травня, але згодом початок реконструкції перенесли на червень. Орієнтовна тривалість ремонту – 17 місяців.