Протягом трьох днів, з 20 по 22 листопада, у Києві пройдуть навчання органів управління столиці та сил цивільного захисту
Навчання сплановані відповідно до розпорядження Кабміну, яким затверджувався план основних заходів, повідомив під час брифінгу в КМДА заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у м. Києві Олег Стоволос.
За його словами, така перевірка має проводитися раз на 5 років у кожній територіальній підсистемі, а зараз, за узгодженим графіком, починається в Києві. Навчання проводяться для того ,щоб визначити стан готовності аварійно-рятувальних служб разом зі службами міста до будь-яких аварійних ситуацій, які можуть виникнути в регіоні.
Зокрема, 20 листопада будуть відпрацьовуватися дії органів управління та підрозділів ДСНС щодо складних погодних умов, за яких відбувається багато аварій і з’являється необхідність перекривати в’їзд у Київ або рух на його головних магістралях.
В той же день пройде перевірка ефективності дій відповідних служб під час умовної аварії на хімічно- небезпечному об’єкті разом з Оболонською райдержадміністрацією по евакуації людей з аварійно -небезпечної зони.
21 листопада буде відпрацьоване реагування на умовно – аварійну ситуацію по скиду великої кількості води з Дніпровської ГЕС, що «призвело» до підтоплення декількох районів м. Києва, а також координація дій зі службами 6 районів, що потрапляють у зону підтоплення.
Біля Труханова острова відбудеться практична частина навчань, де будуть задіяні аварійно-рятувальні служби Головного управління ДСНС м. Києва і служб КМДА щодо рятування людей на воді.
22 листопада буде змодельовано умовно-аварійну ситуацію в зв’язку із «зупинкою» ТЕЦ у Дарницькому районі, в результаті якої 2 райони столиці «залишилися без тепла», і перевірено взаємодію райдержадміністрацій та служб міста під час такої аварії.
За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Романа Ткачука, під час навчань планується включення систем оповіщення міста. За погодженням з мером Києва Віталієм Кличком було вирішено, що, з метою збереження спокою жителів столиці та уникнення можливих непорозумінь, загальноміська система оповіщення вмикатися не буде.
Системи оповіщення можливо будуть вмикатися лише на об’єктах, де будуть проводитися навчання. В кожному із 6 залучених до навчань районів Києва будуть проводитися перевірка аварійних служб на потенційно небезпечних об’єктах.
При цьому Роман Ткачук звернувся з проханням до киян зберігати спокій, якщо вони почують навчальне спрацювання сирен на об’єктах, де відбуваються перевірки.
– В Дніпровському та Деснянському районах планується запуск збірно – евакуаційного та приймально – евакуаційного пунктів, але все це буде проводитися локально, в окремій зоні і не заважатиме роботі транспортної інфраструктури міста, – повідомив Ткачук..
За словами виступаючих, головною метою анонсованих навчань є перевірка систем управління та сил цивільного захисту. А їх результатом буде виявлення готовності або неготовності системи цивільного захисту міста до ефективних дій в умовах надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру.
До того ж, як зауважив Роман Ткачук , комплексні навчання в такому обсязі не проводилися у Києві вже більше 10 років. Всі інші навчання , які проходили у цей період мали локальний характер і відбувалися лише на окремих об’єктах.