Смерть активіста в Харківській області: місцеві жителі мають намір довести, що це не самогубство

На Харківщині знайшли повішеним місцевого активіста Миколу Бичко, якого в рідному селищі знали як борця з корупцією і захисника навколишнього середовища. Поліція слідів насильницької смерті не виявила. Але друзі і знайомі кажуть – хлопець мав багато планів і покінчити з собою не міг.

Як повідомляє   ТСН,   шокована мати досі не бачила тіла свого єдиного сина. Ні мати. ні друзі Миколи не вірять, що він покінчив з собою.

Повідомляється, що хлопець був активістом, займався проблемами навколишнього середовища. Він пропав у суботу ввечері. Поїхав на очисні споруди – перевірити, чи зливають у річку промислові відходи. І зник. Знайшли його тільки через добу, повішеним на дереві. Там досі залишилася мотузка, а поруч – пляшка з водою, яку, ймовірно, набрав для аналізів Микола.

Ті, хто бачили тіло, кажуть, його нібито намагалися сховати.

Правозахисник Роман Лихачов консультував Миколу про створення громадської організації. Розповідає, що остання справа активіста – незаконний злив відходів у місцеву річку. Правозахисник упевнений – Миколу вбили.

“По слідах видно, що він боровся за життя. Людина, яка вирішує вішатись, не буде боротися за життя ніколи. У нього не будуть залишатися численні сліди на руках, на ногах”, – упевнений правозахисник.

Але в поліції відразу ж заявили – це самогубство. І слідів насильства на тілі не знайшли.

“На час огляду в присутності судмедексперта таких ознак не було. Зараз чекаємо на постанову на проведення судово-медичної експертизи, яка встановить причину смерті”, – повідомив заступник начальника відділу поліції Чугуєва Максим Стиціна.

З самого ранку біля селищної ради збираються обурені місцеві жителі – вони теж впевнені, що Миколу Бичко вбили. За те, що виступав проти контракту, який всупереч волі громади місцеві комунальники уклали з приватною фірмою, яка утилізує відходи. Але замість того виробничі стоки зливали в річку.

Люди вимагають відставки сільського голови. Розлючений натовп в кінці йде до комунальників, які підписали угоду з приватною фірмою. У КП пояснюють – у стоках, які вони утилізували, нічого шкідливого не було.