На території Київської області фахівці продовжують розмінування водойм та річок регіону. Для цього задіяли спеціальну групу водолазів-саперів, які спеціалізуються на боєприпасах, що не розірвалися.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства внутрішніх справ України. Піротехніки змушені працювати у важких умовах і майже наосліп.
Так, нині піротехніки активно працюють на озерах та річках, займаючись пошуком вибухонебезпечних предметів. Команда керівника групи водолазів-саперів ДСНС Роман Горяк спеціалізується на нерозірваних боєприпасах в озерах.
“Цей прилетів (знайдений боєприпас – Ред.) і не вибухнув. Якщо ви наступите на нього, він може вибухнути, а може й не вибухнути, залежно від стану детонатора”, – розповів Горяк.
За його словами, нещодавно у Гостомелі його команда водолазів завершила роботу в невеликому озері, де прочесала дно і виявила останній із шести снарядів нинішньої війни.
“З боку може здатися, що процес підводного розмінування медитативний. Але в цьому конкретному озері все зовсім не так. Маємо жахливу нульову видимість, неприємний запах і вкрите раковинами дно. Тут ми працюємо майже наосліп”, – додали сапери.
Нерозірвані авіаційні бомби, за словами Горяка, необхідно підняти з води за допомогою повітряної кулі, а потім доставити до безпечного місця детонації, яке знаходиться за кілометри від населених пунктів.
Як повідомлялось, в Україні належить розмінувати 30 млн га територій. Піротехнічні підрозділи МВС наразі розмінували 2 млн. га.