Законопроект №8591 про реформування аптечного ринку містить занадто радикальні норми, і перш ніж ухвалювати цей документ, нам ним ще мають попрацювати експерти та фахівці. Про це у коментарі УНН зазначив один з авторів «аптечної» ініціативи Андрій Шипко.
Депутат зокрема пояснив, що підписантом законопроекту №8591 він став, насамперед, через посаду голови підкомітету з питань законодавчого забезпечення розвитку фармації. «Я вважаю за доцільне обов’язково бути співавтором тих законопроектів, які стосуються вказаного напрямку. Це для того, щоб раптом законопроект десь недосконалий, щоб ми, маючи потужності експертів підкомітету з питань фармації, могли б його доопрацювати», – пояснив Шипко.
Щодо положень «аптечного» законопроекту, політик погодився із тим, що вони занадто радикальні і потребують змін та доопрацювання. Зокрема норма про регламентацію відстані між аптеками у 500 метрів, дуже спірна і «накаляє ситуацію».
«Лад на ринку треба наводити, але не так радикально. Але найголовніше, що мені б хотілося як голові підкомітету, це те, щоб ми повернули аптеці статус закладу охорони здоров’я. Але усі зміни на ринку повинні відбуватися не радикальні — раз і все перекреслили. До таких питань треба підходити дуже розумно. Я розумію експертну спільноту, і ми підкомітетом будемо доопрацьовувати (законопроект №8591), і вважаємо за доцільне доопрацьовувати такі документи, які б мали європейську інтеграцію, які б наводили лад. Тому ми з вами, з експертами разом попрацюємо і зробимо так, як треба», – сказав Шипко.
Нагадаємо, законопроект №8591, ініційований депутатом Іриною Сисоєнко, передбачає знищення мережевих аптечних закладів, що може призвести до зникнення аптек у селах, а також висуває дискримінаційну норму до власників аптечних закладів, яка полягає в обов’язковості вищої фармацевтичної освіти.