За твердженням Ріка Гейтса, ця співпраця тривала недовго. В адміністрації президента України відкинули зв’язки Петра Порошенка з американським політтехнологом. Пан Гейтс повідомив, що співпраця стосувалась президентських і місцевих виборів в Україні. При цьому він не уточнив, чи оплачувалися послуги політтехнолога і про які суми йде мова.
У прес-службі президента заявили, що Порошенко не мав зв’язків з Манафортом. “Команда Петра Порошенка ніколи не співпрацювала ні з Полом Манафортом, ні з його людьми. Пропозиції щодо співпраці надходили з-поміж інших, утім навіть не розглядалися”, – повідомили в АП.
Українці у справі Манафорта
Рінат Ахметов – перший у списку українських клієнтів Манафорта. За даними обвинувачення у США, які підтвердив колишній партнер політтехнолога, український мільярдер, власник групи СКМ, колишній народний депутат і головний спонсор Партії Регіонів, оплачував послуги політтехнолога за допомогою компанії, розташованої на Кіпрі. З цих рахунків він переказував кошти компанії Манафорта, за дивним збігом обставин, теж розташованій на цьому острові. Обґрунтування платежу: оплата послуг з побудови бренду і політичного проекту Партія Регіонів, створення її платформи, структури, консультації під час виборів, повернення Партії Регіонів до влади, приведення на президентський пост Віктора Януковича в 2010 році.
Сергій Тігіпко – колишній народний депутат, колишній віце-прем’єр-міністр України і екс-міністр соціальної політики – також оплачував консультації Пола Манафорта таким же чином, що і Ахметов, переказуючи кошти з рахунків своєї кіпрської компанії фірмі Манафорта, розташованій на тому ж острові. Всю паперову роботу брав на себе Рік Гейтс.
Сергій Льовочкін – колишній керівник адміністрації президента Януковича, мільйонер, народний депутат України від “Опозиційного блоку” – за словами Гейтса, в цілому заплатив Манафорту кілька мільйонів доларів за його політичні консультації. І український політик, і американський політтехнолог також використовували свої кіпрські компанії для переказу та отримання коштів.
Андрій Клюєв – тричі віце-прем’єр-міністр України, один з керівників Партії Регіонів, депутат кількох скликань, оголошений в 2014 році в міжнародний розшук на три роки [в 2017 році керівник українського бюро “Інтерполу” повідомив про те, що відомство більше не розшукує політика] – також платив Манафорту за його послуги за допомогою компанії, розташованої на Кіпрі.
Борис Колесніков – близький соратник Ріната Ахметова, колишній народний депутат, колишній віце-прем’єр-міністр України з питань інфраструктури, який керував підготовкою до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, один з керівників “Опозиційного блоку” – як і інші українські політики, оплачував послуги американського політтехнолога, розплачуючись за допомогою переказів з рахунків кіпрської компанії.
Доказова база проти політтехнолога також свідчить, що у 2014 році Пол Манафорт мав зв’язки з кандидатом на пост мера Києва Віталієм Кличком. За документами, через три місяці після розстрілів на Майдані Незалежності у 2014 році, Пол Манафорт відправив своєму помічнику Костянтину Килимнику велику презентацію та план реструктуризації Київської міської державної адміністрації.
Віталій Кличко визнав, що у 2014 році компанія Манафорта дійсно пропонувала свої консультаційні послуги, однак “співпраця, яка пропонувалася, закінчилася так і не розпочавшись”.