Про це повідомляє прес-служба університету.
Розробка вже запатентована і представлена на міжнародній агропромисловій виставці “AgroExpo -2018”, яка проходить щорічно на Кіровоградщині.
Найближчим часом планується спорудити тестовий дах з такої черепиці на полігоні в Матвіївці, а вже після цього будуть запускати виробництво на одному з підприємств у Миколаєві.
Щодо самого винахідника, то студент отримав ступінь бакалавра, зараз працює у фірмі, що займається встановленням сонячних панелей.
“Тема дипломної роботи Павла також пов’язана була з сонячними панелями. Ми з ним почали працювати над цим ще чотири роки назад. Разом брали участь у внутрішньоуніверситетському конкурсі стартапів “Business opportunities”, – сказав викладач кафедри автоматизації та коп’ютерно-інтегрованих технологій Олександр Бєліков.
Він також зазначив, що 2 роки вони розробляли власні сонячні панелі (портативні), є навіть патент та наукова стаття на цю тему.
“Ідею панелей в черепиці Рєка запропонував ще тоді, але потрібен був час на реалізацію проекту. Наразі він настав”, – додав Бєліков.