У той час як світ намагається скоротити викиди парникових газів, експерти у цілому світі погоджуються з тим, що технології, які вбирають CO2 з повітря, будуть важливим інструментом боротьби з глобальним потеплінням.
Магнезит – мінерал, що використовується в ювелірних прикрасах та у різноманітних промислових процесах, також здатен поглинати вуглекислий газ. Тонна магнезиту може поглинути близько півтонни СО2 з атмосфери.
Однак, хоча попередні дослідження вивчали потенціал зберігання забруднюючих газів у підземних скупченнях цих мінералів, стримувальним фактором був час, необхідний для утворення нових мінералів.
«Це процес, який триває від сотні до тисячі років», – пояснив професор Ян Павер з Університету Трент, Канада, який керував новими дослідженнями.
Щоб подолати цю перешкоду, професор Павер та його команда визначили процеси, які відповідають за утворення магнезиту при низьких температурах, а потім використали ці знання, щоб прискорити його кристалізацію.
Використання мікросфери з полістиролу як каталізатора для прискорення реакцій, що утворюють магнезит, скоротило час його створення до 72 днів.
Увесь процес відбувається при кімнатній температурі, що робить його надзвичайно енергоефективним.
«На сьогоднішній день ми визнаємо, що це експериментальний процес, і, перш ніж можна буде стверджувати, що магнезит може бути використаний для поглинання вуглецю, слід збільшити масштаби нашого дослідження», – сказав професор Павер.
Ці результати були представлені вченими на Гольдшмідтській конференції з геохімії у Бостоні.