Печерський районний суд Києва в ніч на вівторок ухвалив рішення взяти під варту терміном до 27 березня 2019 року без альтернативи застави колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил України Володимира Заману, підозрюваного в державній зраді.
Відповідне рішення оголосив суддя Печерського райсуду Києва, передає Інтерфакс-Україна.
При цьому слідчий суддя оголосив тільки резолютивну частину ухвали.
“Розглянувши клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою … суд ухвалив клопотання прокурора задовольнити і застосувати щодо Замани Володимира Михайловича запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Термін утримання під вартою обчислювати до 27.03.2019 року”, – сказав слідчий суддя.
Визначення слідчого судді підлягає негайному виконанню і може бути оскаржене в апеляційному суді Києва.
За матеріалами видання, повний текст ухвали суду буде оголошено 1 березня о 9 ранку.
Генпрокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук написав, що співробітники Військової прокуратури спільно з СБУ затримали В.Заману.
Раніше цього дня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на брифінгу поінформував, що на виконання протиправних рішень начальника Генштабу В.Замани в 2013 році було скорочено майже 17 тис. осіб, серед них понад 14 тис. військовослужбовців, розформовано понад 70 військових частин, об’єднань переважно бойового і оперативного забезпечення, а також навчальних центрів і територіальних центрів комплектації.
А.Матіос розповів, що внаслідок особисто підписаних В.Заманою директив, із ЗС України підлягало скороченню на 4646 осіб більше, ніж передбачалося законом України про чисельність Збройних сил України в 2012 році, також за його розпорядженням були розформовані зенітні ракетні дивізіони, на озброєнні яких знаходилися ЗРК С-300В, 19 авіаційних в / ч і установ, і 114-а бригада тактичної авіації була переформатована в ескадрилью.
Крім того, 27 липня 2012 року В.Замана підписав і видав директиву про оперативне підпорядкування командування Військово-морських сил військових частин Повітряних сил Збройних сил України, в результаті чого з вересня 2012 року до оперативного підпорядкування ВМС увійшли управління тактичної групи “Крим” з підлеглими військовими частинами, в тому числі 204-а бригада тактичної авіації.
Головний військовий прокурор підкреслив, що це “створило значні переваги Чорноморського флоту Російської Федерації в контролі і блокуванні дислокованих у Криму підрозділів Збройних сил України в разі прихованої гібридної або відкритої агресії проти України з метою анексії території Криму”.
За його словами, у вересні 2012 року В.Замана погодив акт зміни технічного стану військового майна, відповідно до якого 588 одиниць майна, в основному зенітних ракетних комплексів, підлягали розбиранню.
А.Матіос також повідомив, що В.Замана особисто підписав спільно з Міністерством оборони України низку директив, відповідно до яких був незаконно встановлений ліміт чисельності ЗСУ на 31.12.2013 року на 168 тис. 201 особу.
Крім того, було переформатовано 6-й та 13-й армійський корпус в управління оперативного командування “Південь”.
В.Замана фактично, перебираючи на себе повноваження міністра, підписав доручення підлеглим продовжити роботу щодо подальшого розформування Повітряного командування Повітряних сил ЗС України, що спричинило за собою збитки боєздатності і боєготовності української армії.
Довідково:
В.Замана раніше обіймав посади командувача Військово-Морських сил ЗСУ, а також начальника Генерального штабу ЗСУ (18 лютого 2012 – 19 лютого 2014 року). У день звільнення його з посади начгенштабу, Віктор Янукович, що був у той час президентом України, своїм указом призначив його заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
22 лютого того ж року Верховна Рада призначила В.Заману уповноваженим з контролю за діяльністю Міноборони України. Займав він цей пост до червня 2014 року.