Суд щодо тимчасової заборони Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я пішов у нарадчу кімнату ухвалювати рішення.
Суддя Сергій Каракашьян у понеділок розглядав клопотання Кабміну, який просив скасувати обмеження для Супрун. Про це пише Українська правда.
“З урахуванням кількості матеріалів, я не можу вам гарантувати винесення рішення сьогодні. Скоріше за все, це відбудеться наступного дня“, – оголосив суддя перед виходом у нарадчу кімнату.
Про час та місце оголошення повного тексту в Окружному адмінсуді Києва обіцяють повідомити пізніше.
Представники Кабінету міністрів та самої Супрун під час засідання стверджували, що позивач, наредеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, “не навів жодного доказу про якесь конкретне, а не ілюзорне, порушення його прав”.
Адвокат уряду додав, що Мосійчук “чудово себе почуває”, і підсумував, що “об’єктивного порушення прав позивача немає”.
Також сторона урядовців наголошувала, що посади міністра та виконуючого обов’язки міністра належать до політичних, і щодо них не застосовується законодавство про державну службу та про працю. Тому наявність другого громадянства, за словами юристів Кабміну, не є перешкодою для виконання професійних обов’язків Супрун.
Її адвокат підкреслив, що чиновниця відповідає вимогам закону: бути громадянином україни, володіти українською мовою, мати відповідну освіту.
Також представник Супрун зазначив, що її підтримують члени уряду, спікер Верховної Ради та інші посадовці.
Мосійчук, на прохання якого Супрун тимчасово заборонили виконувати обов’язки, під час засідання вимагав повідомити, за яким паспортом вона їздить за кордон.
Депутат стверджував, що має докази того, що Супрун перетинає кордон як громадянинка США.
Він також вимагав у міністра юстиції Павла Петренка відповісти, чому Супрун досі не призначили на посаду міністра.
Сама Супрун наголосила, що є громадянкою України і перетинає кордон з українським паспортом.
Під час засідання ваон просила суддю скасувати обмеження.
Зараз через Ваше рішення в мене відсутні повноваження підписувати документи – це ліки пацієнтам, це лікування за кордоном. Я не маю права це все підписувати… Я не юрист, я хочу людям добро робити
– сказала в.о. міністра.
За її словами, “більше 600 млн ліків” наразі перебувають на складах у Києві і не можуть бути розвезені Україною через відсутність її підпису.
Суд переступив усі свої уповноваження, як вони почали втручатися в роботу виконавчої влади, вони зупинили роботу міністерства, вони зупинили роботу уряду
– заявила Супрун журналістам.
На її підтримку під судом зібрались активісти. Як повідомляє “Центр протидії корупції”, прийшли також люди, які виступали проти чиновниці.
На підтримку Супрун під судом зібрались активісти ЦПК