На сьогодні за межею бідності в Україні проживає 25% населення, тоді як ще у 2014 році ця частка становила 15%.
Про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.
“Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні – 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по “своїх” людях. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися”, – зазначила Кахконен.
За її словами, економічний потенціал України вищий, ніж у таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.
“В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне розташування на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде й стимул для підвищення стандартів життя”, – додала Кахконен.
За її словами, Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у будь-яку іншу країну.
“Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов’язані із інфляцією, а вона пов’язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін”, – сказала Кахконен.
І все ж, за її словами, Україна має перспективи за умови державної політики розвитку, що включає реалізацію плану реформ.