“Терпіння країн ЄС вичерпується”: німецький міністр пригрозив Угорщині позбавленням права голосу

Державний міністр у справах Європи при МЗС Німеччини Гюнтер Крігбаум заявив, що терпіння країн ЄС щодо Угорщини “вичерпується з кожним днем” через тривалі порушення принципів верховенства права. У Брюсселі обговорюють можливість застосування крайнього заходу – позбавлення Будапешта права голосу в Раді ЄС, передає OBOZ.UA.

Про це пише Tagesspiegel. У кулуарах зустрічі міністрів ЄС у Брюсселі Крігбаум заявив, що все більше держав-членів обурені тим, як Угорщина нехтує демократичними стандартами, і готові до рішучіших кроків.

“Терпіння наших колег виснажується з кожним днем”, – заявив міністр. Він пояснив, що “розбір про позбавлення Угорщини права голосу тягнеться вже відносно довго”, і необхідно подумати про те, як докопатися до суті питання.

Крігбаум підтвердив, що серед варіантів реагування розглядають механізм, передбачений статтею 7 Договору про Європейський Союз, який може призвести до тимчасового позбавлення Угорщини права голосу в Раді ЄС. Європейський парламент уже ініціював цю процедуру у 2018 році на підставі передбачуваних порушень основних прав європейських громадян у країні. Однак усім державам-членам, за винятком Угорщини, доведеться погодитись на позбавлення права голосу в Раді ЄС, чого поки що не передбачається.

Новий федеральний уряд спочатку хотів провести прямі переговори з урядом прем’єр-міністра Віктора Орбана.”Але, звичайно, ми також повинні сказати, що терпіння зрештою вичерпається”, – пояснив міністр.

Окрім цього, в центрі уваги – права громадян Європейського Союзу, гарантовані договорами, і порушення цих прав є неприпустимим явищем у межах єдиного європейського простору.

“Йдеться про права громадян ЄС, які надано їм договорами. Це не тривіально”, – підсумував він.

Як повідомляв OBOZ.UA, попри зобов’язання діяти незалежно від дружньої до Росії політики, уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном продовжує працювати на руку Кремлю. Зокрема, єврокомісар Угорщини Олівер Варгеї заблокував схвалення нового плану з усунення залежності ЄС від російських енергоносіїв.

Європейський Союз готує фінансові й торгівельні інструменти, а також контроль за капіталом і тарифи, щоб зберегти тиск на Росію у разі вето з боку Угорщини. Очікується, що це дозволить продовжити замороження 200 мільярдів євро активів РФ та уникнути зриву санкційного режиму, навіть без одностайної підтримки країн-членів.