Сімейний лікар Наталія Деменко розповіла, які хвороби найбільше дошкуляють українцям навесні та як від цього вберегтися.
Про це пише “Обозреватель”
ГРВІ
В умовах погодних гойдалок іноді складно вгадати з одягом. Більшість схиляється до полегшеного його варіанту, тому ризикує легко дістати переохолодження.
А в такому випадку імунітет дає слабинку, роблячи організм чутливим до будь-якого роду вірусів.
Переносити ГРВІ на ногах не треба, адже наслідками можуть стати ускладнення у вигляді запалення легенів, гаймориту та ін.
Синусит
Для більшості – “тривалий нежить”, але насправді вже запалення придаткових пазух носа.
Це захворювання є ускладненням ГРВІ, і його супроводжують головні болі, в’язкі виділення з носа і загальне нездужання пацієнта.
Зрозуміти, що це саме синусит, не складно. Просто нахиліться вперед і затримайтеся на 2 секунди. Біль “вдарила” в голову? Можете не сумніватися вам пряма дорога до ЛОРа.
Швидше за все вам вже пора приймати антибіотики, протизапальні ліки і робити промивання гайморових пазух. Інакше можна дочекатися запалення зорового нерва або менінгіту.
Отит
Це хвороба любителів відкритих вікон, а також тих, хто не любить лікуватися або просто поспішив зняти шапку. Адже запальний процес у вусі частіше трапляється через переохолодження, протяги або попадання інфекції з сусідніх органів.
Отит проявляється гострим болем у вусі, особливо при натисканні на область під козелком, і вимагає спостереження у отоларинголога і своєчасного лікування, часто із застосуванням антибіотиків. Інакше наслідком може стати “поглиблення” запального процесу і порушення слуху.
Щоб запобігти отиту, уникайте перебування на протягах (біля відкритих вікон, під кондиціонером), а також своєчасно лікуєте нежить або хворе горло.
Бронхіт
Це не просто кашель. Це запальне захворювання бронхів, яке проявляється сильним нападом кашлю (сухим або вологим) і часто підвищенням температури (від 37.5 до 39 градусів).
Бронхіт вимагає ретельного комплексного лікування (протизапальні засоби, ліки від кашлю, часто – антибіотики, інгаляції та ін.), Інакше захворювання може перейти в хронічну форму або спровокувати ускладнення у вигляді пневмонії або астми.
Тому якщо ви “покашлює” більше трьох днів, не ризикуйте – звертайтеся до лікаря.
Цистит
І тут знову винне переохолодження. При чому, страждають не тільки любителі посидіти на холодній землі, а й ті, хто вирішити перевзутися в легке взуття передчасно.
Так, пацієнта досить швидко після переохолодження (при чому, дуже навіть несуттєвого), починають турбувати ниючі болі в попереку і періодичні тягнучі неприємні відчуття внизу живота.
Крім того, цистит видають часті позиви до сечовипускання, які супроводжуються ріжучими болями.
Нагадаємо, вчені з Великобританії провели ряд досліджень складу та властивостей звичного всім буряка. За висновками експертів, регулярне вживання буряка в сирому і вареному вигляді значно покращує здоров’я.
Раніше вчені назвали мандарин найкориснішим фруктом, особливо для курців. Цей фрукт містить велику кількість бета-криптоксантину, який здатний блокувати ріст ракових клітин і захищати організм від онкологічних захворювань.
Також лікарі розповіли про чудодійні властивості авокадо. Цей фрукт містить багато вітамінів, мінералів і корисних для людського організму кислот.