Очільники центральних банків Британії, Франції та Нідерландів та ще 5 країн світу домовились про спільні дії, направлені на боротьбу зі змінами клімату.
Про це повідомляє Bloomberg.
Керівники центральних банків Європи створили «Мережу з озеленення фінансової системи», до якої також долучились центральні банки Китаю, Німеччини, Мексики, Сінгапуру та Швеції.
Основною метою діяльності нової організації є обмін інформацією та досвідом з нагляду за кліматичними ризиками, а також заохочення інвестування в «зелені» технології.
«Кліматична стабільність є невід’ємною складовою фінансової стабільності», — повідомив керівник центрального банку Франції Франсуа Віллерой де Галхау.
За його словами, внаслідок змін клімату в світі почастішали різноманітні катастрофи на зразок ураганів чи засух. Роль центральних банків полягатиме в тому, щоб пересвідчитись, що банки та компанії підготовлені до ризиків настання стихійного лиха.
Крім цього, на зустрічі очільників центральних банків говорили про заохочення інвестицій у «зелені технології».
«Це питання є більш проблематичним, адже знижуючи рівень ризику інвестицій у, наприклад, відновлювальну енергетику, ми можемо призвести до недооцінення реального ризику, що завдасть збитків банкам та компаніям», — сказав керівник центробанку Франції.
Крім цього, учасники «Мережі з озеленення фінансової системи» домовились запроваджувати додаткові відсотки до позик підприємствам, що працюють у промисловості, діяльність якої спричинює кліматичні зміни.
На думку керівників центральних банків, така практика буде меньш шкідливою для економіки. Адже в умовах глобального переходу на «зелені технології», підприємства, що забруднюють довкілля, дійсно несуть додаткові ризики діяльності, а отже їхнє кредитування має бути дорожчим.
Раніше повідомлялось, що через глобальне потепління до 2100 року в Африці зникнуть понад 50% видів тварин та птахів.
Також президент США Дональд Трамп заявляв, що США може повернутись до Паризької кліматичної угоди.