Нові будівельні норми, які вступають в дію з 1 вересня 2019 року, передбачають обов’язкове влаштування для пасажирів на станціях метро санвузлів. Вони мають бути створені на вході-виході зі станцій при їх реконструкції або новому будівництві, пише “Вечірній Київ”
Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
– Туалетам в метро бути! Вже з 1 вересня при проектуванні нових станцій метро або при проведенні їх реконструкції мають обов’язково передбачатися туалети для пасажирів. Вони мають розміщуватися на вході/виході зі станцій, — розповів заступник Міністра Лев Парцхаладзе.
За його словами, це оптимальне розміщення, зручне як для людей так, і з технічної точки зору, – для облаштування.
У багатьох країнах Європи, зокрема, Франції, Великобританії та Австрії, відповідна практика розміщення громадських туалетів розповсюджена та успішно діє.
Отже, згідно з новими ДБН, під час нового будівництва та реконструкції повинні передбачатися санвузли у межах вестибюля станції, тобто, на вході/виході до них.
Санвузли мають бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Їх проектування має здійснюватися відповідно до вимог ДБН “Громадські будинки та споруди” та ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”.
У складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли у суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі. У таких випадках, відповідно до нових ДБН, санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.
Довідка. У чинних ДБН “Споруди транспорту. Метрополітени” взагалі відсутня норма щодо проектування громадських туалетів для пасажирів. Нові норми, розроблені ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”, опубліковані і вступають в дію з 1 вересня 2019 року.