У Білорусі 10 лютого починаються російсько-білоруські військові навчання «Союзна рішучість-2022», які триватимуть 10 днів.
Про це повідомило Міністерство оборони Росії.
Там запевняють, що військові навчатимуться боротися із зовнішньою агресією під час ведення оборонної операції, протидіяти тероризму та захищати інтереси Союзної держави Росії та Білорусі.
Міноборони Росії зазначає, що під час навчань відпрацюють операції із затримання озброєних бойовиків на кордоні, перекриття контрабанди озброєння, а також пошуку озброєних груп ворога.
У Росії раніше повідомляли, що для навчань у Білорусь перекинули винищувачі Су-35, штурмові літаки Су-25СМ, а також зенітно-ракетні системи С-400 «Тріумф» та «Панцир-С». За інформацією НАТО, у Білорусь також перемістили ракетні комплекси «Іскандер», проте офіційно Росія це не підтвердила.
Точна кількість залучених до навчань військових невідома. Однак генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що у Білорусі перебувають 30 тисяч російських військових.
Російська загроза
У Держдепі США припускають, що Росія під виглядом навчань може розміщувати війська в Білорусі для атаки на Україну з півночі.
Росія вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну — ці вимоги РФ називає «гарантіями безпеки». Також Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
США та НАТО вже відповіли й не погодилися на такі вимоги, наголошуючи на політиці «відкритих дверей» Альянсу.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.