У Державному Київському конструкторському бюро (ДККБ) “Луч” планують уже на середину 2019 року початок постачання Збройним силам України нових українських серійних реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) “Вільха” дальністю до 120 км.
“Керівництво КБ “Луч”, яке розробило сучасне українське озброєння, прогнозує, що армія отримає “Вільху” вже в середині 2019 року”, – йдеться в повідомленні на сторінці підприємства у Facebook.
Як нагадують у ДККБ, на сьогодні РСЗВ “Вільха” вже прийнято на озброєння ЗСУ.
“Таким чином, Збройні сили України зміцнять свою обороноздатність і зможуть ефективніше боротися з агресором на сході країни”, – зазначає розробник.
Проект “Вільха” з модернізації РСЗВ “Смерч” 9К58 із новою 300-мм керованою ракетою – один із пріоритетів ОПК, який реалізується у рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) за активної участі ДККБ “Луч” (Київ) і ДП “КБ “Південне” (Дніпро).
Згідно з озвученими керівництвом ДККБ “Луч” у жовтні даними, на сьогодні підприємство вже уклало держконтракт із держзамовником на серійне виробництво та постачання РСЗВ “Вільха” за ДОЗ. Водночас планується постачання на експорт модернізованих РСЗВ із повністю оновленою системою наведення.
ДККБ “Луч” – один із провідних українських розробників озброєння широкого спектру, насамперед авіаційного та протитанкового озброєння, з 2011 року за рішенням уряду входить до складу держконцерну “Укроборонпром”.
В умовах воєнного часу підприємство успішно освоїло розроблення та виробництво високоточного протитанкового озброєння. Серед розробок ДККБ “Луч”, зокрема, 120-мм ПТРК “Стугна”, “Комбат”, Falaric, що відповідають стандартам НАТО, а також ПТРК “Скіф”, “Бар’єр”, “Корсар”. Із 2015 року ДККБ Луч” також задіяне в роботах зі створення та модернізації зенітних ракетних систем і комплексів протиповітряної оборони (ППО), включно з модернізацію та доопрацюванням ЗРК “БукМ1” і ЗРК С-300П.
ДККБ “Луч” також розробляє перспективне протикорабельне озброєння. За даними ДККБ, держвипробування нового берегового протикорабельного комплексу “Нептун” із крилатою ракетою (КР) дальністю до 300 км намічені на перше півріччя 2019 року.