В усипальниці перебувають два добре збережених саркофага з муміями.
Єгипетські вчені виявили в історичному регіоні Аль-Бар аль-Гарбі поблизу міста Луксор на півдні країни гробницю часів фараонів XIX династії, що відноситься до XIII століття до нашої ери. Про це відкриття повідомив у суботу міністр у справах старожитностей Єгипту Халед аль-Анані, інформує UkrMedia.
Міністр розповів, що розкопки проводилися експедицією, що працює під патронажем Вищої ради у справах старожитностей Єгипту.
“В усипальниці, – додав аль-Анані, – виявлені два добре збережених саркофага, в яких знаходяться мумії”.
Стіни самого поховання, уточнив міністр, вкриті різнокольоровими фресками та ієрогліфічними письменами.
За його словами, поховання належить одній особі, яка є наближеною до староєгипетських правителей, ім’я якої транскрибується як Фаорхатеп. Фараони XIX династії перебували при владі в Стародавньому Єгипті з 1292 за 1186 рік до н. е.
Як зазначив генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей, професор Мустафа Вазірі, група єгипетських фахівців розпочала в цьому місці розкопки в березні нинішнього року і за кілька місяців “змогла досягти вражаючих результатів”. Крім двох саркофагів з муміями, археологи виявили в тому ж похованні понад 1 тис. фаянсових ритуальних фігурок ушебті – невеликих статуеток, що зображають різні давньоєгипетські божества, – кілька сувоїв папірусу і десятки інших артефактів епохи фараонів.