Імперський коледж Лондона, Велика Британія, запустив проект, в рамках якого лекції студентам читають не викладачі, а їх “голограми”.
Про це повідомляє УНН із посиланням на BBC.
Коледж представив аудиторії нову технологію на спеціальному заході й має намір стати першим вищим навчальним закладом у світі, який буде проводити подібні лекції регулярно. Технологія була розроблена канадською компанією Arht Media.
Поки коледж має намір обмежитись використанням голограм у своє школі бізнесу, але в майбутньому планує поширити її на інші свої підрозділи.
“Альтернативою є використання програмного забезпечення для відеоконференцій, але ми вважаємо, що ці голограми створюють набагато більший ефект присутності”, – сказав директор лабораторії Imperial Edtech Lab., доктор Девід Лефевр.
Подібна технологія вже використовувалася під час концертних виступів, коли перед публікою з’являлися голографічні зображення померлих знаменитостей – Майкла Джексона та Елвіса Преслі.
“Перед лекторами стоять монітори високої чіткості, які відкалібровані так, щоб вони могли вказувати на студентів і дивитися їм в очі. Вони можуть реально взаємодіяти з аудиторією, – говорить Лефевр. – Зображення проектується на скляний екран, а задник за ним за допомогою програмного забезпечення надає йому ілюзію глибини”.
Серед переваг цієї технології представники Імперського коледжу Лондона називають те, що лектор може з’являтися в декількох аудиторіях одночасно.
Лекції також можуть бути записані та відтворені для подальшого використання, хоча це виключає взаємодію з аудиторією.
Є й недоліки: в таких умовах менш імовірно, що спікер захоче залишитися після лекції та поспілкуватися з аудиторією. Також завжди є ризик технічного збою.
Але Імперський коледж Лондона вважає, що плюсів у цій технології більше, ніж мінусів.
“Це одна з тих технологій, яка дійсно працює, – каже Лефевр. – І якщо ця технологія буде працювати так, як ми плануємо, думаю, скоро вона стане дуже популярною”.