У Криму навчання українською мовою проводить лише одна школа та 13 україномовних класів. Загалом це 318 дітей, йдеться в тематичній доповіді “Про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)”, яку підготувало Управління Верховного комісара ООН з прав людини, – передає Український інтерес.
Порівняно із минулим навчальним роком кількість дітей, які здобувають освіту українською, скоротилася на 14%.
У ООН це явище пояснюють асиміляцією у переважно російськомовному середовищі. Також у документі наводять приклади тиску на адміністрації шкіл та на батьків учнів.
Наприклад, у Ялті вчителька повідомила, що батьків, які вимагають, щоб їхні діти отримували освіту українською мовою, вносять до списків, а потім передають російським спецслужбам.
Натомість у РФ стверджують, що протягом 2017-2018 навчального року на окупованому півострові українську мову вивчали 6,4 тисячі учнів.
В ООН не вірять російській статистиці.
Як відомо, 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН виніс постанову про тимчасові заходи, ухваливши, що Російська Федерація повинна “забезпечити доступ до освіти українською мовою у Криму”. Органи влади РФ з кінця березня 2014 року не надають моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні доступу до Криму, тому члени місії проводили моніторинг із материкової частини України.