У Києві на воду спустили перший бойовий катер “Кентавр”, зроблений на замовлення Міноборони.
Броньований десантно-штурмовий катер проекту “Кентавр” виготовили на київському заводі “Кузня на Рибальському”, раніше відомому як “Ленкузня”. Катери проекту “Кентавр” є виключно українською розробкою і дадуть змогу посилити бойовий потенціал Військово-Морських сил України, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на урочистій церемонії спуску катера на воду.
“Катер має потужне озброєння: реактивну систему залпового вогню і два бойові модулі з великокаліберними кулеметами і гранатометами, які завдяки системі стабілізації можуть вести прицільний вогонь, не зменшуючи швидкості руху катера, що значно підвищує його бойовий потенціал, безпеку та мобільність десантного підрозділу”, – заявив Турчинов. Нові катери допоможуть підсилити військову присутність України в Чорному та Азовському морях і надійно захистять морські кордони України, додав Турчинов.
Протягом останніх двох років завод “Кузня на Рибальському” збудував і передав ВМС України шість броньованих артилерійських катерів, написав на своїй сторінці у Facebook міністр оборони Степан Полторак.
Бойовий катер “Кентавр” розроблений у Миколаєві і є подальшим розвитком лінійки броньованих катерів “Гюрза” і “Гюрза-М”, порівняно з якими має розширений функціонал для виконання спеціальних завдань, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. За бажанням ВМС Збройних сил України, під час будівництва до конструкції корабля внесли зміни.
Характеристики катера проекту “Кентавр”
Водотоннажність катера – 47 тонн
Довжина – 24,3 м
Максимальна швидкість – до 50 вузлів
Дальність плавання – не менше ніж 500 миль
Десантомісткість – до 32 людей.
2 бойових модуля з великокаліберними кулеметами 12,7 мм
2 реактивних системи залпового вогню калібром 80 мм
Закладка двох бойових катерів типу “Кентавр” на заводі “Ленінська кузня” відбулася наприкінці 2016 року.
За даними ЗМІ, катери мали спустити на воду за півтора року – влітку 2018, але через проблеми з поставками водометів для цих десантно-штурмових катерів відбулось відтермінування спуску катерів на воду. У Міноборони України зазначали, що катери цього типу призначені для доставки десанту на зайняте противником узбережжя, проведення штурмових дій та інших завдань.