Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.
“Порушення, зокрема, стосувалися відсутності маркування на сировині, відсутності особистих медичних книжок, недотримання санітарних та гігієнічних норм, відсутності або непред’явлення дозволів на встановлення МАФів та документів щодо реєстрації потужностей”, – зазначили у відомстві.
У Держпродспоживслужбі уточнили, що під час рейдів інспектори “спостерігали типове явище “негайного” закриття МАФів у разі появи інспекторів або після приїзду поліції, встановити назву суб’єкта господарювання та законність розміщення МАФу немає можливості”.
“За результатами огляду назви суб’єктів господарювання встановлено у 18 випадках, у т.ч. факт реєстрації потужності оператора ринку – 8. Інспекційні групи викликали поліція, яка у 15 випадках прибула на місце збору інформації та склала 5 протоколів згідно 164 ст. КУПаП”, – зазначено у повідомленні.
У відомстві заявили, що у випадках виявлення невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти будуть вжиті заходи з проведення позапланового нагляду контролю, про результати яких буде повідомлено додатково.
“Станом на 3 серпня зареєстровано 87 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію, в тому числі 13 випадків серед дітей. Встановлено, що жоден суб’єкт господарювання, з діяльністю якого пов’язують масове отруєння, немає необхідних документів. На даний момент ці МАФи зачинені”, – повідомили у службі.
Також встановлено, що до цих торговіих точок небезпечну продукцію поставляв один суб’єкт господарювання.
За фактом вчинення протиправних діянь, які містять ознаки злочину, передбаченого ст.325 КК, відкрито кримінальне провадження.