Фахівці Софійського заповідника закінчили реставрацію монументального живопису ХІХ століття на хорах Кирилівської церкви. Востаннє роботи тут проводили 10 років тому.
“Реставратори працювали на висоті 12 метрів, укріплюючи живопис на хорах південно-західної вежі”, – повідомили у прес-службі національного заповідника “Софія Київська”.
Загалом роботи почались із обстеження живопису. Потім за допомогою пензлів та пилососу зі стін видалили поверхневі забруднення. Пил та бруд потрапляли в церкву зі щілин у віконницях. А живопис під впливом часу потьмянів.
Після цього стіни помили спеціальною мильною пастою. Далі найголовніший етап — укріплення фарбного шару. Під впливом часу живопис починає лущитись, вкривається мікротріщинами. Такі тріщинки лікує віск. На стіни наносять воско-лакову мастику. Потім через кальку реставратор ніби прасує живопис електрокаутером. Віск нагрівається і проникає глибоко в щілини, а застигнувши запаює їх. Процедуру повторюють декілька разів.
Після очистки та укріплення реставратори зашпаклювали утрати, прооліфили і затонували живопис олійними фарбами. Також полагодили вікна — зашпаклювали щілини, привели до ладу підвіконня.
Після нового року реставратори планують розпочати роботи над живописом у північно-західній вежі Кирилівської церкви.
Наразі у Кирилівській церкві продовжуються реставраційні роботи на куполах та фасадах. Проведено розчистку та фарбування куполів, проводиться реставрація барабанів. Фахівці працюють над східним фасадом пам’ятки.