В оплаті праці молодих і досвідчених вчителів потрібно відходити від єдиної тарифної сітки.
Про це очільниця Міністерства освіти та науки Лілія Гриневич сказала вінтерв’ю порталу “Нова українська школа”.
“Я вважаю, що дуже потрібна реформа оплати праці вчителя. Нам треба відходити від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями. Ми підготували проект такої реформи”, – розповіла Гриневич.
Вона пояснила, що реформа передбачає щорічний план підвищення зарплатні вчителя до трьох мінімальних зарплат до 2023 року, як передбачено в законі “Про освіту”.
За ії словами, суть реформи полягає в тому, що різниця в оплаті праці вчителів з різним досвідом роботи має бути меншою, має зрости зарплата молодих вчителів, як і загалом оклад учителя.
“У підготовленій нами постанові прописано графік з досягнення зарплати, яка виписана в законі “Про освіту” (мінімальний оклад у три мінімальні зарплатні до 2023 року – НУШ.). Це довгостроковий план, який чітко показує, що буде наступного року, через рік, ще через рік, і як ми виходимо на перехідні положення закону “Про освіту”“, – сказала Гриневич.
Вона наголосила, що через дострокові вибори в парламент уряд може не встигнути імплементувати цю реформу, оскільки “вона має йти з новим бюджетом – тобто з нового календарного року”.