ГОЛОС - ІНФОГОЛОС - ІНФО
Aa
  • Головна
  • Війна з Росією
  • В країні
  • В світі
  • Публікації
Читання: У МЗС переконують, що Договір про дружбу з РФ є цілісним
Поширити
ГОЛОС - ІНФОГОЛОС - ІНФО
Aa
  • Головна
  • Війна з Росією
  • В країні
  • В світі
  • Публікації
Шукати
  • Головна
  • Війна з Росією
  • В країні
  • В світі
  • Публікації
Підписатися на
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Міжнародні справи

У МЗС переконують, що Договір про дружбу з РФ є цілісним

Катерина Півень
Катерина Півень Published 14.04.2018
Поширити
4 хв читати
Поширити

Таку думку висловили заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль та радник глави МЗС Тарас Качка у своїй статті для DT.UA, коментуючи пропозиції скасувати дію окремих положень договору.

“Існує й питання по суті — чи можна припинити окремі положення міжнародного договору? Загальна відповідь — так, якщо ці окремі положення можна відділити від решти положень договору, котрі зберігатимуть чинність. Історія Договору про дружбу, наведена вище, свідчить, що це не набір автономних питань, а цілісний текст, у якому всі положення взаємопов’язані”, – переконані автори.

У тексті також зазначається, що Комісія з міжнародного права впродовж багатьох років працює над питанням впливу збройних конфліктів на договори.

“У цій роботі Комісія досягла широкого консенсусу в тому, що припинення договору внаслідок збройного конфлікту застосовується до всього договору. Як виняток, можна припинити тільки ті норми, які можна відокремити по суті та якщо вони не були критично важливими для надання державою згоди на обов’язковість договору в цілому, і, головне, якщо продовження виконання інших положень договору не буде несправедливим”, – йдеться в статті.

На думку авторів, цим критеріям не відповідав поданий у 2015 році законопроект №0005, яким пропонувалося скасувати дію окремих положень Договору.

“Якщо ми погодимося на продовження дії положень про незастосування сили, чи означає це, що ми згодні з незастосуванням сили, яке включає обстріли “Градами” житлових масивів Маріуполя? Якщо ми погодимося на продовження положення про непорушність кордонів — ми згодні з тим, що РФ перешкоджає контролювати сотні кілометрів кордону? Якщо ми згодні на продовження дії положення про повагу до територіальної цілісності — то згодні з окупацією Криму і Донбасу?”, – запитують автори.

Вони також переконані, що втрата чинності всього Договору про дружбу не вплине на врегульовані в інших договорах питання, зокрема щодо кордонів.

“Втрата чинності Договором про дружбу не вплине на врегулювання державного кордону між Україною та РФ. Усі домисли про повернення до якихось давніх кордонів, приналежності Криму чи Тамані — безпідставні”, – йдеться у тексті.

Представники МЗС наголошують, що Договір про дружбу з РФ “вичерпав себе в усіх можливих сенсах”.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко 12 квітня заявив, що запропонує Верховній Раді припинити дію окремих положень договору про дружбу з Росією, яка вже 4 роки здійснює військову агресію проти України, та вийти з усіх статутних органів СНД.

Позиція МЗС щодо договору про дружбу, партнерство і співробітництво з РФ полягає в недоцільності продовження такого договору.

МЗС підготувало пропозиції про вихід з органів СНД та денонсацію чи призупинення договору про дружбу з Російською Федерацією.

В уряді пояснювали, що договір про дружбу і співробітництво з РФ досі діє, тому що в ньому Росія визнає територіальну цілісність України.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією підписали в Києві 31 травня 1997 року президент України Леонід Кучма та президент Російської Федерації Борис Єльцин. Верховна Рада України ратифікувала договір законом N 13/98-ВР від 14 січня 1998 року.

В документі визначено, що договір укладається на 10 років з можливістю продовжувати його.

Вас також зацікавить

Чим ризикує Україна, приймаючи паломників-хасидів під час війни?

Росія реалізує сценарій примусу України до миру на кремлівських умовах

Більшість громадян Молдови бачать своє майбутнє у європейській родині поряд з Україною — ексголова розвідки Молдови Юрій Брічаг

Іранська діаспора України проведе акцію протесту проти участі Ірану в російській війні з Україною

Кремль планує театралізоване судилище над Зеленським, свідчитиме екс-посадовець СБУ — джерела

Катерина Півень 14.04.2018
Share this Article
Facebook Twitter Copy Link Print
Попередня стаття РФ підриває державність в Україні, використовуючи російськомовне населення
Наступна стаття Пентагон: Ракети вразили усі визначені цілі в Сирії

Варто прочитати

ВажливоМіжнародні справиПро Україну

Чим ризикує Україна, приймаючи паломників-хасидів під час війни?

Степан Бабак Степан Бабак 17.08.2023
Міжнародні справиПолітикаПро УкраїнуРосіяТема дня

Росія реалізує сценарій примусу України до миру на кремлівських умовах

Степан Бабак Степан Бабак 01.02.2023
АктуальноМіжнародні справиСвітова політика

Більшість громадян Молдови бачать своє майбутнє у європейській родині поряд з Україною — ексголова розвідки Молдови Юрій Брічаг

Степан Бабак Степан Бабак 21.01.2023
Попередня Наступна
ГОЛОС - ІНФОГОЛОС - ІНФО
Підписатися на

© 2016-2022 – Дизайн “Голос-інфо”
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за умови посилання, для інтернет-видань – гіперпосилання на “Голос-інфо”.
Редакція не впливає на авторів та їх матеріали і не несе відповідальності за думку, яку вони висловлюють.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?