Міжпланетна станція Dawn, яка з 2007 року досліджувала Сонячну систему і відвідала астероїд Веста та карликову планету Церера, перестала виходити на зв’язок. Як повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA, інженери прийшли до висновку, що на борту зонда закінчилися запаси палива, і він більше не може орієнтувати антену на Землю, передає УНН.
Повідомляється, що Dawn не виходила на зв’язок два дні поспіль – 31 жовтня та 1 листопада. Фахівці управління дійшли висновку, що в апарата закінчилося паливо – гідразин, що стало причиною обриву зв’язку. Dawn більш не здатний зберігати положення, при якому його антени спрямовані на Землю для підтримки зв’язку з центром управління польотів, і не здатний змінити орієнтацію з тим, щоб його акумулятори заряджалися від сонячних батарей.
Космічний апарат Dawn (“світанок”) стартував із космодрому на мисі Канаверал 11 років тому, 27 вересня 2007 року, і з того моменту подолав близько 6,9 мільярда кілометрів. У 2011 році він досяг найбільшого астероїда Сонячної системи — астероїда Веста, і досліджував його до серпня 2012 року, після чого відправився до карликової планети Церера і вийшов на її орбіту в березні 2015 року, де залишається дотепер.
“У багатьох сенсах вивчення спадщини Dawn тільки почалося. Масиви даних, зібраних Dawn, будуть глибоко опрацьовані вченими, які намагаються з’ясувати, як планети ростуть і геологічно диференціюються, коли і де життя могло сформуватися в Сонячній системі. Церера і Веста важливі і для дослідження далеких планетних систем, оскільки вони дають можливість зрозуміти умови, які існують в околицях молодих зірок “, – сказала науковий керівник місії Керол Реймонд.
Оскільки центр управління польотом не планував спуск станції на поверхню Церери, Dawn залишиться на поточному орбіті щонайменше 20 років, і з імовірністю 99 відсотків — 50 років.