Київрада підтримала запровадження у 2019 році “Муніципальної картки “Картка киянина” на базі існуючої багатофункціональної електронної картки “Картка киянина” (КК), пише Уніан.
При цьому депутати визнали такими, що втратили чинність попередні свої рішення, що стосуються запровадження у Києві багатофункціональної “Картки киянина” (п’ять рішень).
Причина зміни існуючого зразка картки полягає в завершенні терміну дії договору з попереднім розробником (наприкінці 2018 року).
Зазначається, всі нині діючі “Картки киянина” будуть дійсними до завершення терміну їх дії.
Хто має право на отримання КК?
Згідно з рішенням, нові картки видаватимуть тим самим пільговим категоріям киян та не киянам, але які офіційно працюють у Києві, що й раніше: це громадяни, які мають право на пільги, доплати, допомоги, компенсації відповідно до актів КМДА та виконавчого органу Київміськради; внутрішньо переміщеним особам; зареєстрованим у Києві; офіційно працевлаштованим у столиці особам, які отримують повну загальну середню, професійну (професійно-технічну) та вищу освіту в закладах освіти міста Києва всіх рівнів акредитації, а також батьки (опікуни) дітей, які отримують повну загальну середню освіту в закладах освіти міста.
Передбачається створення Реєстру утримувачів е-картки.
Як повідомили виданню у Департаменті соціальної політики, у Єдиному реєстрі утримувачів “Картки киянина” станом на 1.12.2018 р. в системі зареєстровано 833 тис. 037 киян, 711 тис. 763 з них – за соціальною ознакою; при цьому стали утримувачами картки 741 тис. 246 киян, з яких 662 тис. 745 – за соціальною ознакою (пільговики).
Що включатиме у себе оновлена КК?
Оновлена КК буде мати додатки: транспортний (для проїзду в громадському транспорті); платіжний (можливість здійснювати безготівкові платежі та зняття готівки); комунальний (дані про пільги і субсидії при оплаті послуг ЖКГ); медичний (надання спектру медичних послуг, у т.ч. і медичного страхування); торівельний (надання та облік знижок у роздрібних торгово-сервісних підприємствах, аптеках, медичних установах, закладах культури тощо); освітній (надання й облік послуг і сервісів учням закладів освіти Києва).
Нагадаємо, проект “Картка киянина” почали запроваджувати в столиці у 2013 році.