У Раді запропонували ввести компенсації пасажирам за затримки авіарейсів

У Верховній Раді запропонували ввести компенсації пасажирам у разі тривалих затримок авіарейсів відповідно до європейської практики.

Відповідний законопроект, що вносить зміни до Повітряного кодексу України, зареєстрували у Верховній Раді народні депутати Сергій Алексєєв і Дмитро Білоцерківець.

Якщо пропозиція буде підтримана депутатами, пасажири, рейси яких будуть затримані на 3 години і більше, матимуть такі ж права на компенсацію, як і мандрівники, чиї рейси були скасовані менш ніж за 14 днів до вильоту.

Як відомо, чинне в Україні законодавство передбачає лише у разі скасування рейсів виплати пасажирам у розмірі від 250 до 600 євро, залежно від дальності рейсу. Тоді як подальша судова практика в ЄС прирівняла затримки рейсів від 3 годин і більше до скасувань.