Уже цього серпня кияни будуть сплачувати за вивезення сміття як за окрему послугу, яка обраховуватиметься в залежності від кількості мешканців квартири.
Про під час прес-конференції у вівторок, 7 серпня, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петро Пантелеєв, передає прес-служба адміністрації.
За його словами, тепер вивезення побутових відходів стало окремою послугою, а не у складі послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Зокрема, кияни бачитимуть скільки платять за вивезення сміття із дворів.
“Нарахування вартості вивезення сміття тепер здійснюватиметься не на квадратні метри, а з урахуванням кількості людей, що проживають, тобто зареєстровані у кожній квартирі”, – пояснив заступник голови КМДА.
Перші такі платіжки жителі столиці отримають вже в серпні. Нарахування за послуги вказані в окремому блоці платіжки. Щодо формули, за якою вираховують вартість послуги, то середня річна норма на особу, яка визначається відповідно до законодавства, множиться на тариф підприємства-перевізника та ділиться на 12 місяців.
“Середній тариф для будинків, де здійснює вивезення сміття міське комунальне підприємство “Київкомунсервіс”, становить 20-25 гривень на особу. При розрахунку вартості враховується наявність сміттєпроводів, тип житлової будівлі тощо. Норма для будинків зі сміттєпроводами становить на рік 1,93 куб. м/особу, без сміттєпроводів – 2,15 куб. м/особу, для гуртожитків – 1,39 куб. м/особу”, – зазначив Пантелеєв.
Він також зауважив, що в столиці може виникнути проблема, коли не всі мешканці реєструються у квартирі й офіційні дані значно нижчі за реальні. У КМДА передбачили, що це може призвести до перенакопичення сміття.
“Нова методика покликана зробити так, аби нарахування за кількістю людей була справедлива для кожного будинку і кожної будинкової громади. На сьогодні Мінрегіон формує проект нормативних документів, відповідно до якого процес нарахування сплати за послугу міститиме фактичну кількість осіб, що проживають. І ми розпочинаємо працювати у цьому напрямку вже зараз. Тому, якщо з певних причин ви не встигли чи не мали змоги привести кількість зареєстрованих осіб до фактичної, закликаємо це зробити до 1 вересня”, – сказав Пантелеєв.
У КМДА зазначають, що для коректного нарахування на фактичну кількість осіб, які проживають у квартирі, можна звернутися із відповідною заявою до Центру комунального сервісу.