У США з другої спроби успішно запустили зонд Паркер, який вперше в історії рукотворних космічних апаратів увійде в атмосферу Сонця. Про це повідомляється на каналі NASA у YouTube.
Запуск апарату здійснили о 10:31 за київським часом зі стартового комплексу SLC-37 на базі ВПС США на мисі Канаверал. А об 11:17 зонд відокремили від розгінного блоку, і Паркер вирушив у самостійний політ.
Зазначається, що під час відділення спостерігалися проблеми з телеметрією.
У космос зонд виводила важка ракета-носій Delta IV Heavy, яка є найпотужнішою ракетою з діючих і може виводити на низьку орбіту майже 29 тонн вантажу.
Планується, що через шість тижнів Паркер досягне відстані близького до Венери, гравітація якої допоможе сповільнити зонд і скорегувати маршрут.
“Енергія необхідна для запуску до Сонця в 55 разів вище, ніж потрібно, щоб дістатися до Марса, і в два рази вище, щоб дістатися до Плутона. Влітку Земля й інші планети нашої Сонячної системи знаходяться в найбільш сприятливому становищі, щоб дозволити нам наблизитися до сонця”, – зазначають вчені.
Сьогоднішній запуск є вже другою спробою вивести Паркер у космос.
Раніше повідомлялося, що 11 серпня запуск зонда Паркер скасували з технічних причин. незадовго до запуску датчики тиску гелію показали нештатное значення.
За інформацією космічного агентства, процес зближення апарату з Сонцем триватиме сім років. NASA планує зблизити зонд з Сонцем до відстані близько 9-10 сонячних радіусів (близько 6 млн кілометрів) так, що він увійде в атмосферу зірки. За прогнозами, це станеться в середині грудня 2024 року.
Відзначається, що це відстань у сім разів ближче, ніж перигелій орбіти Меркурія. До цього рукотворний космічний апарат Helios-B найбільше наближався до зірки на 43,5 млн кілометрів.
Завдання зонда полягає в вимірі основних характеристик сонячного вітру і сонячної атмосфери, які до цього моменту вдавалося вивчати тільки через генерується Сонцем випромінювання.
Також повідомляється, що наукові інструменти на борту апарата не мають унікальні характеристики, і їх планується тримати відключеними на всіх ділянках орбіти, крім областей, де зонд найбільш близький до Сонця.