Як повідомляє Укрінформ, переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.
“Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад”, – йдеться у документі.
“Літній” і “зимовий” порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії упродовж доби. У СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року. Нині понад 110 країн світу переходять на “літній” і “зимовий” час.
Єврокомісія пропонує припинити практику переходу на “літній” та “зимовий” час у країнах-членах ЄС починаючи з 2019 року.
У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на “зимовий” час в Україні, але під тиском громадськості ухвалена постанова була скасована.