Ukrainian Fashion Week 19-20 – 50 брендів, 39 шоу, 10 презентацій, спецпроекти, лекції та обговорення, а також місце зустрічі найвпливовіших гравців фешн-індустрії та наймоднішої публіки України. Про подію пише кореспондент Укрінформу Любов Базів.
Відкрив цьогорічний тиждень моди показ моделей від Лілії Пустовіт. Її колекція POUSTOVIT FW19-20, зазначає автор статті, поєднала в собі чисті і природні квіткові кольори з клітинкою в асортименті, адже дизайнерка надихалася традиційним стилем вбрання гірських народів – українських гуцулів та жителів Уельсу і Шотландії.
Яскраві принти тут несподівано поєднувалися, а кольори вражали розмаїтим спектром. Наприклад, типовий тартан гармонічно доповнювався блакитною сорочковою смужкою, ніжними квітами та інтелігентною синьо-бежевою клітинкою. Загалом, колекція представила еклектичну фантасмагорію елементів сучасного одягу: нашарування, плісе, гофре, склади і защипи в шовку, бавовні, вовні, віскозі, а також об’ємний крій та незвичайні рукава.
Нова колекція Олени Олійник, засновниці брендів Oleynik studio і ао2 була присвячена ідеї унікальності людини. Дизайнерка презентувала капсульну колекцію, в основі якої – візуальна метафора філософії та ідея існування у кожній людині двох світів – видимого і прихованого, пише кореспондент видання. У колекціях поєднано новаторський крій, функціональність і варіативність. Інсталяція виконана з текстурних тканин, вінілу та полістиролу з використанням лазерної порізки, пластичні лінії підкреслюють красу людського тіла, а відверто геометричні силуети створюють особливу естетику.
Спогадам про “нецифрове минуле”, була присвячена колекція Feel mе дизайнерки Олени Буреніної. У показі порушується проблема витіснення тілесних комунікацій з нашого життя, а ідея виражена в тактильності матеріалів – ніжні ворсисті тканини, що викликають бажання торкнутися та асоціюються з чуттєвістю.
Глянцеві текстури тут перемежовуються з бархатистими матовими, зазначає кореспондент видання. Головні кольори – неоновий, помаранчевий, лайм. Ключовими елементами стали татуювання у вигляді восьминога, що символізують міцні обійми, джинси як невід’ємний атрибут 1960-х, унісекс-речі, що стирають ґендерні межі.
Створюючи колекцію до цьогорічного Fashion Week, засновниця бренду A.M.G. Олена Беттяр надихалася елегантним та яскравим стилем принцеси Діани: саме від нього в колекції присутні масивні волани та виразні колірні рішення, строгі костюми-двійки та улюблені сукні на одне плече. Також дизайнерка показала прекрасні шовкові сукні, ексцентричні жакети з широкими плечами, просторі блузи та міні-сукні, які любила так принцеса.
Беттяр пропонує носити брюки із завищеною талією в ансамблі з боді, які обтягують силует.
Колекція виконана в чорному, білому і червоних кольорах, з акцентами на нейтральні відтінки – вохра, теракотовий і беж. На фоні нейтральної кольорової гами, яскравим акцентом був колір фуксія та рожевий костюм чоловічого крою.
Традиційно дизайнерка використовує лише натуральні матеріали, а увага до деталей вже давно стало особливістю її бренду A.M.G.
Потужний приклад соціальної відповідальності fashion-брендів показали ювелірний бренд Sova і дизайнер Іван Фролов (бренд Frolov).
У колаборації вони створили колекцію ювелірних прикрас For Love, ідеєю якої є привернення уваги до проблеми боротьби з ВІЛ та СНІДом в Україні. Автори колекції показали, що краса може бути не лише яскравою, стильною чи модною, а може стати корисною та рятувати життя – від продажу кожної прикраси з колекції частина коштів буде йти на закупівлю швидких тестів на ВІЛ.
Фото Данііла Шамкіна, Любові Базів