Тарифи на водопостачання потрібно збільшити на 20%, або перевести українські міста на погодинне водопостачання.
Про це заявили представники водоканалу та «Укртеплокомуненерго» на своїй прес-конференції, повідомляє кореспондент Громадського Радіо.
Представники Водоканалу наголошують, що такі зміни в першу чергу пов’язані із законом «Про ринок електричної енергії» який набув чинності з 1 липня. Водоканал скаржиться на те, що з початку дії закону вони понесли збитки у розмірі 200 мільйонів гривень.
У Водоканалі стверджують, що 25 серпня грошей для оплати електроенергії у Водоканалу не буде, а це у свою чергу призведе до відключення їх від електромережі і припинення постачання води. Національна комісія з регулювання не коментує звернення щодо регулювання цін на електроенергію для державних підприємств.
Ми хочемо попередити, що якщо міста будуть переходити на погодинне водопостачання, то причина у непомірних цінах на електроенергію
— сказала віце-президентка Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.
Представники Водоканалу та «Укртеплокомуненерго» звернулися зі зверненням до президента, його адміністрації, НАБУ та САП з проханням приділити увагу цьому питанню, бо інакше опалювальний сезон, який має початися 15 жовтня може не розпочатися в заплановану дату.
Наразі ми бачимо два виходи із ситуації: підвищення тарифів на водопостачання на 20%, або погодинне водопостачання у деяких містах України
— додала Бабій.
З 1 липня 2019 року у силу вступила частина закону «Про ринок електричної енергії» за яким ринок електричної енергії функціонує на конкурентних засадах, окрім діяльності суб’єктів природних монополій, з обмеженнями, встановленими цим Законом.