Українці й за кордоном також зібралися на акцію протесту проти підписаного президентом Володимиром Зеленським законопроєкту № 12414, який нібито обмежує незалежність НАБУ та САП. Зокрема, відповідні мітинги відбулись у Польщі та Чехії.
Про це розповідають українські журналісти, які зараз перебувають у Європі. За їх повідомленнями, найбільш масові акції відбулись у Варшаві та Празі, передає OBOZ.UA.
Протести у Варшаві
У Польщі людей на протест зібрала громадська ініціатива “Євромайдан Варшава”. Акція відбулась біля українського посольства в країні.
“Ми народилися у 2013 році під час акцій солідарності з Революцією Гідності. І сьогодні знову говоримо: влада має служити людям, а не навпаки. Наша участь – це не політична заява. Це наш обов’язок перед Україною, за яку ми всі боремося щодня – хто на фронті, хто в тилу, але все заради одного – перемоги”, – зазначили організатори акції.
Протести у Празі
На протести у Чехії загалом до 200 людей вийшли під празьке посольство України. Дорогу протестувальники не перекривали, “чемно розтягнулися по тротуарові” та “вимагали все те саме, що і українці в середині країни”, зазначають журналісти.
Також у Празі люди пообіцяли, що будуть тиснути на чеських політиків, щоб ті в свою чергу тиснули на український уряд, аби останній не звертав з європейського шляху.
До пікетувальників вийшли представники українського дипкорпусу у Чехії Андрій Король та Надія Мальована. Вони пояснили людям, що український лідер Володимир Зеленський “всіх почув і напише новий законопроект”.
Тому українці в кінці акції співали гімн, скандували відому футбольну “кричалку” про Путіна й славили ЗСУ.
Як повідомляв OBOZ.UA, такі акції в Україні тривають вже два дні поспіль. Сьогодні вони відбувались у 22 містах країни.
Ввечері 22 липня Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Луцьку, Полтаві, Івано-Франківську та інших містах люди також вийшли на мирні акції, протестуючи проти проголосованого депутатами ВРУ законопроєкту №12414.
Протестувальники побоюються, що через новий закон Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура втратять незалежність.
Ми більш докладно розповідали, чому навколо рішення ВР розгорівся скандал і як на нього відреагували в Євросоюзі.
Вчора українці вимагали, аби глава держави наклав вето на законопроєкт, проте цього не сталося. Проте ввечері 22 липня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12414.