Наші школярі вибороли чотири медалі на Міжнародній олімпіаді з інформатики, пише газета “Експрес”.
Змагалися українці із 335 учасниками з 87 країн! Відбувалася олімпіада в японському місті Цукуба, яке вважається одним із наукових центрів країни.
Золото для України здобув Даниїл Смельський, срібло — Софія Мельник та Назарій Деньга, бронзу — Адальберт Макарович. Перші троє — учні ліцею “Політ” (це Полтавська обласна спеціалізована школа-інтернат із поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. Макаренка), четвертий — випускник класичної гімназії з Ужгорода.
“Учасники пройшли національний відбір, а в останні два місяці працювали вдень і вночі, — каже Валентин Мельник, тренер команди. — На змаганнях було два тури — у кожному треба було розв’язати три задачі, на це давали п’ять годин. Максимум, який можна було набрати, — 100 балів за задачу. Щоб розв’язати задачу і написати код, треба знати хоча б одну мову програмування — 99% учасників використовували C++”.
“П’ять годин — достатній час для трьох завдань, — каже Даниїл Смельський, володар золотої медалі. — Мені було важко зосередитися та не хвилюватись. Хотів узяти вушні затички, проте не дозволили. На олімпіади діють суворі правила — усі сидять у великому залі окремо, перед своїм ноутбуком. Працюють мовчки, контакти заборонено. Якщо хочеш до туалету, треба звернутись до інструктора. Якщо хтось бажав узяти на змагання талісман, його потрібно було віддати на попередню перевірку”.
Даниїл до десятого класу взагалі не цікавився інформатикою. Посилено вчився лише в останні два роки.
“Постійно розв’язував задачі, писав програми, коди, — каже хлопець. — Планую й надалі займатись програмуванням — вступив на факультет кібернетики в КНУ ім. Т. Шевченка”.
До слова, вперше із 2006 року нагороду на олімпіаді з інформатики виборола дівчина — Софія Мельник.
“Колись мене більше цікавила математика, але потім захопилась програмуванням, — каже учениця 10-го класу ліцею “Політ”. — Перші коди написала у 8 — 9 років. Батько, який є нашим тренером, підтримав моє захоплення, пояснював, показував. Тепер можу писати й складніші програми, а в майбутньому планую створювати такі, що допомагатимуть людям у пошуку чи в логістиці”.
Усі призери Міжнародної оліміпади з інформатики отримуватимуть президентську стипендію — 2950 гривень щомісяця.