Про це, із посиланням на повідомлення прес-служби МОН, пише Укрінформ.
Відтепер гра проводитиметься за новими програмами: “Джура-оборонець”, “Джура-десантник”, “Джура-прикордонник”, “Джура-гвардієць” та “Джура-поліцейський”.
“Виховання дітей та молоді, які сповідують принципи здорового способу життя, любові до держави, її символів та традицій, є важливою умовою для успішного розвитку країни. Тому управлінці усіх рівнів мають сприяти проведенню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) і важливо, що це також передбачено постановою”, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Документ визначає, що брати участь у грі можуть школярі та вихованці закладів позашкільної освіти, члени громадських об’єднань, учасники молодіжних центрів тощо.
Об’єднуючись у невеликі групи – рої – вони беруть участь у спортивних змаганнях, вчаться взаємодіяти у команді. Під час гри з учасниками проводять туристично-краєзнавчі експедиції та походи, організовують зустрічі з видатними особистостями, наприклад, з членами національно-визвольних змагань, влаштовують перегляди та обговорення тематичних фільмів тощо.
Вперше положення передбачає залучення до гри не лише шкільних роїв, а й тих, які створено на базі молодіжних центрів і громадських об’єднань.
“Новим положенням ми фактично розширюємо спектр впливу гри на розвиток української молоді. Крім того, воно чітко розмежовує повноваження усіх сторін, залучених до організації гри – центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітян та громадськості”, – додала Гриневич.
Вона також підкреслила, що у проекті бюджету на 2019 рік передбачено збільшення державного фінансування для проведення цієї гри.