Успіхи ЗСУ на Курщині призвели до смерті російського міністра Старовойта, – Медуза

Міністр транспорту, який помер за дивних обставин, міг стати розмінною монетою у спробі російських еліт перекласти один на одного відповідальність за прорив Збройних сил України на Курщині.

Ставленик впливових у Росії та близьких до диктатора Володимира Путіна олігархів, братів Роттенбергів, Роман Старовойт довгий час завдяки покровителям робив успішну кар’єру. Перш ніж потрапити в уряд проходив перевірку іншою посадою – губернатора Курської області. Був на цій посаді, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Про це написав для видання “Медуза” опозиційний російській владі експерт Ілля Шуманов, передає УНІАН.

Як губернатор Старовойт відповідав за будівництво військових укріплень на Курщині – ліній так званих “зубів дракона”. І хоча він потім перейшов на посаду міністра транспорту, але в Курській області залишилося безліч близьких йому людей. Зокрема, він тісно контактував зі своїм наступником Смирновим і директором компанії “Корпорація розвитку Курської області” Володимиром Лукіним, яка відповідала за будівництво фортифікацій.

“Де-факто це тіньова годівниця, комерційна організація для прикриття тіньових схем виведення бюджетних коштів, непрозорого розподілу земельних ділянок, лобізму і підтримки дружніх проєктів”, – написав Шуманов.

Але після прориву ЗСУ в Курську область з’ясувалося, що “зуби дракона” не змогли стримати український наступ. Шуманов пише, що російські військові, силовики і чиновники почали перекладати один на одного відповідальність за це. І в підсумку силовики зробили винними військових і цивільну адміністрацію. Зокрема, заарештували близьких Старовойту людей, Смирнов і Лукін дали на нього свідчення.

Він пише, що Старовойт був не останнім у корупційному ланцюжку розкрадань російського бюджету. Не виключено, що після арешту він дав би свідчення на своїх покровителів, розповісти про взаємодію з Ротенбергами або іншими федеральними гравцями.

“Такий рівень ризику потенційно може стати причиною вбивства з інсценуванням самогубства. Сюжет із загибеллю Старовойта схожий на історії смерті топ-менеджерів російських приватних і державних нафтогазових компаній. Обставини цих смертей сповнені загадок. Ми бачимо якісь підозрілі нюанси або деталі цих смертей: люди випадають із вікон, перебуваючи при здоровому глузді. Тверезі, психічно стійкі люди несподівано хапаються за зброю, або у них раптово зупиняється серце і вони помирають у своїх офісах. Притому це саме низка, а не одна окрема історія”, – пише він.

Шуманов зазначає, що такі версії можна будувати тільки на рівні конспірології, і не виключає, що Старовойт справді наклав на себе руки з особистих мотивів. Але в такому разі, також пише він, потрібні надійні докази, яких немає і не буде, як і в разі загадкових смертей топ-менеджерів російських нафтогазових компаній.

Що відомо про смерть Старовойта

Як писав УНІАН, про смерть Романа Старовойта стало відомо 7 липня. За попередніми даними, він вчинив самогубство, застрелившись із нагородного пістолета. Буквально за кілька годин до цього стало відомо про його відставку за указом Путіна. ЗМІ писали, що в імовірний день смерті Старовойт вів нараду на роботі, але різко поїхав додому. Там, за версією багатьох ЗМІ, він міг взяти пістолет і поїхати на особистій машині. Через деякий час його виявили мертвим із вогнепальним пораненням у припаркованій машині. При цьому в камери спостереження його машина не потрапила, оскільки стояла в сліпій зоні.

Інші смерті російських топів

За кілька днів до Старовойта загинув топ-менеджер “Транснефти” Андрій Бадалов. Він, за версією ЗМІ, випав із вікна висотки в Москві. Близькі Бадалова розповідали, що не бачили у нього ознак депресії і він ніколи не говорив про самогубство.

Бадалов став черговим російським топом, які померли внаслідок нещасного випадку або самогубства, рахунок яких уже йде на десятки. Зокрема, померли кілька людей із верхівки “Лукойлу”.

Recent Posts: