Зараз у західному Пелопоннесі проходить спільна експедиція Грецької археологічної служби, Німецького археологічного інституту і університетів Дармштадта, Тюбінгена і Франкфурта-на-Майні. Неподалік храму Зевса Олімпійського знайшли табличку, керамічну плитку з 13 віршами, яка була створена в римську епоху – за попередніми оцінками, не пізніш 3 ст. нашої ери. На думку представників міністерства культури Греції, напис, незважаючи на свою стислість, має велике археологічне та культурне значення.
Про це повідомляє інформаційний інтернет-ресурс platfor.ma
Знайдений в Олімпії уривок «Одіссеї» вже прочитаний: це епізод з XIV пісні, одна з розмов царя острова Ітака Одіссея зі свинопасом. Вся XIV пісня поеми присвячена перебуванню невпізнаного Одіссея в будинку свого вірного слуги, який розповідає про події, що сталися на острові за ті 20 років, які герой провів на Троянській війні і в мандрах.
Епічна поема про повернення Одіссея, одного з головних героїв війни греків проти троянців, була створена приблизно в 8-7 ст. до нашої ери. Твір складається більш ніж з 12 тис. рядків і є одним із найважливіших літературних досягнень античності. В 3 ст. до нашої ери в Олександрії почалася робота над розлогим філологічним коментарем до поеми. Завершив цей проект на початку 3 ст. до нашої ери Аристарх Самофракійський, який склав авторитетне «видання» «Одіссеї». На ньому й базуються версії, що дійшли до нашого часу.